„Rzeka podziemna". Oprowadzanie kuratorskie z udziałem Łukasza Rusznicy

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Rzeka podziemna" z udziałem jej autora Łukasza Rusznicy.

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Rzeka podziemna" z udziałem jej autora Łukasza Rusznicy, które poprowadzi Paweł Bąkowski.

„Rzeka podziemna" jest nieustannym przenikaniem się dwóch porządków, balansowaniem na pograniczu istnienia i nieistnienia. Od krwistej czerwieni przechodzi w najczarniejszą matową czerń. W przestrzeni wystawy czerń zyskuje także swój bardzo konkretny, materialny wymiar – oprawionej w ramę powierzchni pomalowanej pochłaniającą 99,6% światła farbą.

Obiekt ten staje się zatem z jednej strony zaprzeczeniem fotografii, będącej przecież zapisem światła, z drugiej zaś odnosi się do alchemicznego lustra łączącego naszą rzeczywistość z tym, co znajduje się tuż za jej granicami. Barwy „Rzeki podziemnej" grają z percepcją, z wizualnymi przyzwyczajeniami, ale też uruchamiają emocjonalne reakcje zależne od osobistych doświadczeń i kulturowej symboliki związanej z danym kolorem.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia