Sami Swoi, czyli 3. urodziny Famy

Zapraszamy do wspólnej urodzinowej zabawy

Zapraszamy do wspólnej urodzinowej zabawy! Jak co roku zapytamy jaki jest Wasz wymarzony Dom Kultury i jakie miejsce chcielibyście odwiedzać, gdybyście mogli je stworzyć od podstaw. Poprosimy, byście przyjrzeli się swoim potrzebom, marzeniom (nawet tym szalonym) i pomysłom, które być może trzeba będzie odkopać spod ważniejszych, codziennych spraw. FAMA to przede wszystkim Wy - nasi przyjaciele, znajomi i okazyjni użytkownicy. Podczas świętowania kolejnej rocznicy powstania naszego Domu Kultury, jak zwykle oddamy Wam głos.

Sąsiedzie, prosimy na słówko! 

Przyjaciele, stali bywalcy i okazyjni użytkownicy, prosimy na słówko! Dajcie nam swój głos i wyraźcie co o nas sądzicie. Chcemy to wiedzieć, bo FAMA to miejsce dla Was. Bez Was tylko wiatr hula po piętrach hula. Podzielcie się z nami swoimi pomysłami (nawet szalonymi), marzeniami i potrzebami, żebyśmy mogli robić lepiej, to co robimy, a Wy mogli przychodzić do swojego ulubionego Domu Kultury na Psiaku. Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii w ankiecie.

  • 15.11 | godz. 18:00
  • wstęp bezpłatny 
  • obowiązują zapisy

Muzyczne Piekło 

Gwoździem programu tego wieczoru będzie premiera filmu Muzyczne Piekło, który powstał dzięki Waszym sugestiom, przedstawionym podczas ewaluacji w 2017 roku, kiedy obchodziliśmy nasze pierwsze urodziny. Opowiedzieliście nam o scenie muzycznej Psiego Pola, która prężnie działała w latach 80. i 90. W ramach warsztatów filmowych grupa złożona z filmowców-amatorów stworzyła dokument o punkowych i metalowych zespołach muzycznych z tych lat. W tym roku projekt się urzeczywistnił, a jego efekty z przyjemnością zaprezentujemy Wam podczas Samych Swoich. Warsztaty poprowadził Kuba Gryzowski (filmowiec, koordynator Klubu Realizatorów Filmowych działającego przy ODA Firlej), który jest także odpowiedzialny za ostateczny kształt filmu.

Obejrzyjcie trailer filmu - Zobaczcie czego możecie się spodziewać.

Koncert Kultury Upadłej 

Po seansie zaprosimy Was na koncert Kultury Upadłej, która oprócz swoich kawałków wykona covery zespołów z psiepolskiej sceny, by Muzyczne Piekło zapłonęło raz jeszcze! Mamy nadzieję, że zostaniecie po koncercie na sąsiedzkie rozmowy w kuluarach. Jeśli chcecie coś nam powiedzieć, odwagi! Jesteśmy gotowi na szczerą rozmowę, konstruktywną krytykę i wspólną pracę nad koncepcją miejsca.

Kultura Upadła - projekt muzyczny zawieszony między Wrocławiem, a Oleśnicą, powstały w 2010 z inicjatywy Tomasza Raka i Jakuba Jankowiaka.Kultura Upada logo
Początkowym założeniem muzycznym grupy była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium, dlatego skład został poszerzony o sekcję rytmiczną, dodatkowy wokal i klawiszowca. Przechodząc (również aktualnie) szereg eksperymentów muzyczno-stylistycznych zespół ewoluował do składu kwartetu. Niełatwo określić Kulturę Upadłą mianem zespołu jednego gatunku, w jego twórczości można usłyszeć rock'n'roll, punkrock, rap, czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną.

Brzmieniowo zespół charakteryzują przesterowane dźwięki keyboardu i syntezatorów, energetyczne riffy gitary elektrycznej wspierane głośną i wyraźną sekcją rytmiczną oraz bezkompromisowe teksty komentujące rzeczywistość. Oprócz zagranych wielu koncertów w Polsce i za granicą zespół wystąpił również w sztuce pt. "Radio Armageddon" Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Skład:

  • Jakub „Melon” Jankowiak (wokal),
  • Tomasz „Le Buraque” Rak (gitara, klawisze, wokal),
  • Tomasz „Toman” Król (bas),
  • Igor "Little Lion" Lewek (perkusja)

Dotychczasowy dorobek: Śmiercionośny Kindżał (2010), Dżoanakrupa (2013), Kultura Upadła (2013), Bingo Śmierci (2019)

Szczegóły wydarzenia:
fama.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia