Śladami Eberharda Mocka – Młody Mock – pierwsze szlify

Kolejny raz uczestnicy wyruszą śladami najsłynniejszego wrocławskiego policjanta.

Ostatnie lata Belle epoque, Wrocław kwitnie. Powstają nowe ekskluzywne dzielnice z eleganckimi kamienicami i willami, szerokie aleje, po których spacerują wytworne damy w towarzystwie eleganckich mężczyzn. Elity miasta, jak i zwykli obywatele, się bawią.

Stadttheater, Schauspielhaus, czy Konzerthaus przeżywają oblężenie. Również rozsiane na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie terenów zielonych Etablissement nie narzekają na klientelę spragnioną piwa i dobrej zabawy. Jednak w tym idyllicznym, zdawało by się, świecie czai się zło.

Wyuzdanie, perwersja, a w konsekwencji morderstwo, każdy może paść ofiarą tych plag, w podłych knajpach, brudnych i mrocznych zaułkach wielkiego miasta. W tym świecie, jak się okazuje, pełnym intryg, zakłamania pojawia się początkujący policjant – Eberhard Mock.

Prowadzi pierwsze śledztwa, zdobywa doświadczenie, stając się pozbawionym skrupułów i wyrzutów sumienia stróżem prawa.

Uczestnicy spaceru poznają miejsca, w których Ebi Mock zdobywa pierwsze policyjne szlify, przeobrażając się z w bezwzględnego policjanta. Będzie to spacer na podstawie ostatnich powieści, które stanowią początek historii Mocka.

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia