Śladami wrocławskich Żydów – spacer z przewodnikiem cz. 1

VIP Travel Wrocław zaprasza na pierwszy z cyklu spacerów śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, który odbędzie się 23 marca (czwartek) o godzinie 17.00.

Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwracamy uwagi na historie miejsc, które mijamy. Podczas spaceru uczestnicy zwolnią kroku, rozejrzą się uważniej i odkryją wspólnie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego.

Może zaskoczyć jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer. Podczas pierwszego z serii przewodnik skupi się na obszarze ul. Świdnickiej, Łąkowej i Podwala oraz Rynku.

Będzie można się dowiedzie jak powstawał ekskluzywny Dom Towarowy Braci Barasch (dzisiejszy Feniks), co łączyło Żydów i operę. Uczestnicy poszukają pozostałości po zburzonej w 1938 roku Synagodze na Wygonie.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski, Iwona Stec, znana m.in. z wycieczek po Starym Cmentarzu Żydowskim, dworcu Wrocław Główny czy Osiedlu WuWa.

Czas trwania wycieczki: ok. 1,5 godziny. Koszt wycieczki: 15 zł

Zapisy: zgłoszenia należy przesyłać mailowo do 21 marca (wtorek) na adres podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu. W tytule maila trzeba wpisać „Śladami wrocławskich Żydów 23.03”. 

Szczegóły wydarzenia:
https:

Galeria

Powiązane wydarzenia