Zdjęcie wydarzenia Spektakl: Doskonała próżnia

Spektakl: Doskonała próżnia

Organizatorzy zapraszają na spektakl dźwiękowy „Doskonała próżnia” na podstawie książki Stanisława Lema.

Organizatorzy zapraszają na spektakl dźwiękowy „Doskonała próżnia” na podstawie książki Stanisława Lema. Wydarzenie odbędzie się 5 sierpnia 2021 roku o godzinie 19.30 w Czasoprzestrzeń/Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych  ul. Tramwajowa 1-3 we Wrocławiu. 

Pokaz zrealizowany został w ramach projektu  „Czytanie w ciemnościach – Lem i Karpowicz ”. Prezentacja wydarzenia będzie miało  miejsce również w Internecie w formie transmisji online na stronie Facebook Stowarzyszenia „Rita Baum”.

„Doskonała próżnia" Stanisława Lema jest zbiorem recenzji nieist­niejących książek. Streszczenia i analizy fikcyjnych utworów literackich są przesiąknięte pastiszem, dystansem i subtelną ironią, będąc formą wyrafinowanej i przewrotnej gry z czytelnikiem. Zestaw recenzji książek, które nigdy nie powstały, stwarza odbiorcom możliwość, w humorystycznej formie, obcowania z wielkimi tradycjami literackimi. 

Scenariusz został napisany na podstawie czterech opowiadań zamie­szczonych w „Doskonałej próżni": ,,Being Inc." opisuje społeczeństwo przyszłości, w którym każdy obywatel, za odpowiednią cenę, może sobie kupić życie, jakie sobie wymarzy. W „Die Kultur als Fehler" – Lem określa kulturę jako narzędzie służące adaptacji wszystkiego, co w czło­wieku przypadkowe. Trzecim opowiadaniem jest „Odys z Itaki", natomiast w opowia­daniu czwartym -  w „Nowej kosmogonii" autor prezentuje produkcję wirtualnych istot. 

Po zakończeniu pokazu odbędzie się spotkanie aktywizujące widzów.

  • Scenariusz i reżyseria - Andrzej Ficowski
  • Aktor - Paweł Kutny
  • Muzyka - Roman Felczyński

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

Powiązane wydarzenia