Zdjęcie wydarzenia Spektakl: Lalka Kafki

Spektakl: Lalka Kafki

Pewnego dnia, kiedy Franz Kafka spacerował po berlińskim parku Steglitz, spotkał małą dziewczynkę, z płaczem szukającą zagubionej lalki.

Pewnego dnia, kiedy Franz Kafka spacerował po berlińskim parku Steglitz, spotkał małą dziewczynkę, z płaczem szukającą zagubionej lalki. Pisarz starał się jej pomóc, ale na próżno – zguby nie udało się odnaleźć. Nazajutrz Kafka wręczył dziewczynce list „napisany” przez lalkę: „Proszę, nie płacz.

Pojechałam na wycieczkę, aby zobaczyć świat”. Tak rozpoczęła się niezwykła przyjaźń. Do końca życia Franz Kafka wręczał dziewczynce listy, opisujące podróże i przygody jej lalki. Czy ta historia wydarzyła się naprawdę? Nie wiemy – jedynym jej śladem są wspomnienia przyjaciółki pisarza, Dory Diamant. Okazała się jednak tak inspirująca, że dała początek teatralnemu przedstawieniu.

Lalka Kafki to spektakl stworzony przez polsko-czeski duet: Elżbietę Chowaniec i Marka Zákostelecký’ego, dobrze znanych widzom Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy „Czarodziejskiego fletu” i „Burzy” udowodnili już, że dzieła Mozarta i Shakespeare’a można z powodzeniem inscenizować w teatrze dla dzieci.

Ich najnowsze przedstawienie przybliża młodym widzom osobę i twórczość Franza Kafki. Premiera z okazji jubileuszu 75-lecia Wrocławskiego Teatru Lalek.

Szczegóły wydarzenia:
teatrlalek.wroclaw.pl

  • Gatunek teatr lalek
  • Reżyseria nieznany
  • Premiera 2021-09-25

Galeria

Powiązane wydarzenia