Zdjęcie wydarzenia Spektakl: Mów o sobie, tylko o sobie

Spektakl: Mów o sobie, tylko o sobie

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza na swoją ostatnią premierę - „Mów o sobie, tylko o sobie" w reżyserii Darii Kopiec.

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza na swoją ostatnią premierę - "Mów o sobie, tylko o sobie" w reżyserii Darii Kopiec. „Jesteśmy jednym ciałem. Moja ręka jest twoją ręką, moje oko jest twoim okiem. Czy nie czujesz tego? […] Nic o sobie nie wiemy. – Opowiedziałem ci już wszystko. W życiu nie dzieje się wiele nadzwyczajnych rzeczy. O wojnie nie będę opowiadał. To nie jest ciekawe. Mów o sobie, tylko o sobie. – O sobie?" (fragment opowiadania "Grzech" Tadeusza Różewicza)

„Różewicz szuka wielkich tematów rzeczywistości i naszego ludzkiego funkcjonowania w codzienności i zwyczajności i to się stało naszym głównym tropem. Codzienność jest platformą budowania opowieści. To, co zazwyczaj ignorujemy przez swoją zwyczajność i nieistotność, u nas wychodzi na pierwszy plan” - mówi Daria Kopiec. Przedstawienie powstało z inspiracji opowiadaniem Tadeusza Różewicza „Grzech”.

Realizatorzy skupiają się zbudowaniu rzeczywistości przesiąkniętej wojennymi strukturami: społecznymi, metodami wychowawczymi, schematem rodziny i tzw. zimnego chowu, tego co się powinno i jak się powinno funkcjonować. Jak radzimy sobie z emocjami, złością, wściekłością, swoimi słabościami? Motyw połykania emocji, tłamszenia ich i wstrzymywania w niewypowiedzeniu o lęku, smutku i swoich potrzeb jest siłą napędową tego przedstawienia.

Tytułem przedstawienia, realizatorzy chcieli zasugerować, że: „bez relacji z samym sobą, bez wewnętrznego dialogu czy dopuszczania do siebie emocji trudno wyjść z odwagą i otwartością do drugiego człowieka”. Przedstawienie powstało w koprodukcji z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu.

„Mów o sobie, tylko o sobie” reżyseria: Daria Kopiec dramaturgia: Martyna Wawrzyniak choreografia: Anna Godowska scenografia: Matylda Kotlińska kostiumy: Patrycja Fitzet muzyka: Aleksandra Gronowska, Patrycja Betley, Katarzyna Kapela obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Dziewa, Sandra Kromer-Gorzelewska, Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka.

Szczegóły wydarzenia:
pantomima.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia