„Nie trzeba”

Spektakl inspirowany jest życiem i dziełem naukowym rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana. Najbardziej rozsławiona praca Perelmana to dowód hipotezy Poincarégo, która dotyczy kształtu wszechświata i ma wielki wpływ na badania związane z jego początkiem. Ważnym jego dokonaniem w dziedzinie topologii jest również dowód tzw. teorematu o duszy. Grigorij Perelman to niewątpliwie jeden z największych umysłów naszych czasów. Jednocześnie jego postawa życiowa – unikanie rozgłosu i odcinanie się od wszelkich doczesnych spraw – wyzwala w nas potrzebę powrotu do najważniejszych pytań o miejsce człowieka w kosmosie, o ograniczoność jego percepcji, a wreszcie o jego dostęp do prawdziwej mądrości.

W sobotę, 25 czerwca, po spektaklu NIE TRZEBA we Wrocławskim Teatrze Współczesnym odbędzie się wykład, podczas którego prof. Światosław Gal z Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego opowie o jednym z bohaterów spektaklu, wybitnym matematyku rosyjskim Grigoriju Perelmanie i jego odkryciach. Profesor Gal współpracuje z Fundacją Matematyków Wrocławskich i Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci prowadząc wykłady popularnonaukowe. W najbliższym czasie planuje m.in. wyjazd do Pekinu, gdzie wygłosi wykłady dla chińskich i amerykańskich licealistów.
 
Wykład w WTW rozpocznie się ok. 20.40. Zapraszamy wszystkich widzów, którzy już obejrzeli spektakl lub planują to w przyszłości.
 

Szczegóły wydarzenia:
wteatrw.pl

  • genre inne
  • director Kamila Michalak
  • writer Asja Wołoszyna
  • design Karolina Fandrejewska
  • actors Maria Kania

    Alisa Makarenko [gościnnie]

    Irena Rybicka
  • premiereDate 2015-06-27

Galeria

Powiązane wydarzenia