Zdjęcie wydarzenia „Żywe kultury teatru”. Część II: „Pani Moru” i „Kumulacja”

„Żywe kultury teatru”. Część II: „Pani Moru” i „Kumulacja”

Spektakle Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu w ramach programu „Żywe kultury teatru”. Część II

„Pani Moru” w reż. Sebastiana Majewskiego Baśń dokumentalna o pandemii 2020 roku – to nowy gatunek teatralny, który opisuje nową rzeczywistość, w której jako ludzie, jako naród i jako ludzkość znaleźliśmy się z powodu pandemii COVID-19.

„Pani Moru” jest doskonałym sposobem na zbudowanie wspólnoty wokół naszych problemów, ale również poprzez nasze problemy. To rodzaj terapeutycznego przepracowania lęków, bezpiecznie, bo dzięki aktorom, którzy również borykają się z nimi i w naszym imieniu je rozbroją. Spektakl „Pani Moru” to głos zespołu teatralnego wobec wydarzeń ostatnich sześciu miesięcy. Aktorzy opowiadają w nim, w formie baśni dokumentalnej, jaką pracę wykonali w internecie, ale także, co zauważyli w polskim życiu społecznym, politycznym i kulturalnym – jest to ich komentarz do światowych wydarzeń. Po pół roku od rozpoczęcia społecznej izolacji twórcy chcą opowiedzieć o życiu w czasach pandemii. W spektaklu sprawdzają aktualność materiału, który online zbierali od marca 2020 roku – gdzie byliśmy, a gdzie jesteśmy? Czy coś się w nas zmieniło, a co zmieniło się na świecie? Jakie słowa straciły swoje znaczenie, a jakie zaczęły opisywać nową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu, co stało się naszym zbiorowym doświadczeniem.

Premiera „Pani Moru” była pierwszym oficjalnym spotkaniem zespołu z widownią w budynku Teatru po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Spektakl „Pani Moru” powstał na podstawie wielomiesięcznych poszukiwań artystycznych całego zespołu Teatru Dramatycznego, które rozgrywały się online – w mediach społecznościowych, na TikToku czy YouTubie. „Kumulacja” Mateusza Flisa w reż. Jacka Jabrzyka „Kumulacja” to nic innego jak nagroda, za którą możesz wykupić indywidualny pakiet, który uratuje ciebie i twoich bliskich przed globalną katastrofą. Dr Jakub Szelestowski – wybitnej sławy naukowiec – rozszyfrował światowy spisek i nie boi się mówić o nim głośno. To szansa dla Was, żeby nie dać sobie wmówić totalnej manipulacji, która ostatecznie odbierze wam godność i odczłowieczy. To szansa dla Nas wszystkich, żeby uniknąć międzynarodowego zagrożenia.

Śledźcie kalendarz spotkań dra Szelestowskiego, wykupujcie karty uczestnictwa, informujcie się nawzajem – póki istnieje jeszcze taka możliwość! dr Jakub Szelestowski Monodram Mateusza Flisa jest prezentacją sensacyjnej teorii spiskowej, która została przez nas odkryta i zdemaskowana.

Twórcy zapraszają na niezwykły i oratorski wykład, na odważny i bezkompromisowy przekaz. Zapraszają na bezpieczną jazdę.

Szczegóły wydarzenia:
grotowski-institute.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia