Spotkanie z Galerią Śmierć Frajerom i Kościołem Nihilistów

Galeria zaprasza na spotkanie z przedstawicielami warszawskiej Galerii Śmierć Frajerom i wrocławskiego Kościoła Nihilistów.

Galeria zaprasza na spotkanie z przedstawicielami warszawskiej Galerii Śmierć Frajerom i wrocławskiego Kościoła Nihilistów.    

Galeria Śmierć Frajerom została założona w 1939 i reaktywowana w 2018 jako podziemne centrum sztuki współczesnej i pierwsza w Polsce galeria zbudowana na blockchainie. Jej twórcami są Nikodem Beiser, Dominik Jałowiński oraz Jakub Gliński, którzy uważają, że chociaż sztuka niekoniecznie może zmienić świat, to może stać się symbolem i natchnieniem dla lepszego jutra.

Spotkanie z Galerią Śmierć Frajerom poprowadzi wrocławski Kościół Nihilistów, który funkcjonuje jako parareligijna grupa artystyczna i nomadyczna galeria sztuki. Tym razem nie będą pokazywać apokalipsy, pokemonów z twarzami polityków, księdza Natanka czy nieheteronormatywnych demonów seksu. Porozmawiają natomiast o różnych ciekawych akcjach i planach na przyszłość, której najprawdopodobniej nie zostało już za wiele dla tego świata.

Przed spotkaniem o godz. 17.00 tradycyjnie odbędzie się zwiedzanie wystawy z przewodnikiem.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia