Stanisław Soyka z nową płytą na walentynki

Premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty Stanisława Soyki, która ukaże się na początku 2019 r. Artysta wystąpi ze znakomitymi muzykami jazzowymi.

Ethno Jazz Festival zaprasza na premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty Stanisława Soyki, która ukaże się na początku 2019  roku. Artysta z zespołem znakomitych muzyków jazzowych wystąpi przed wrocławską publicznością 14 lutego  w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

O płycie

Płyta „Muzyka słowa” to pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat, który określa swój nowy album  jako „folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70., rythm&blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.”

W pełni autorski album jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. 
Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym, jaka do niej prowadziła droga:  „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: „Mamulu, Tatulu”. 
Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać”. 

Koncert

Zespół zagra w pełnym, 8-osobowym składzie: Stanisław Sojka – gitara, piano, śpiew, Marcin Lamch – kontrabas, Przemek Greger – gitara, Kuba Sojka – perkusja, śpiew, Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia, Antoni Gralak – trąbka, Aleksander Korecki – saksofon i gość specjalny Tomasz Jaśkiewicz.

Bilety: 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 60 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt i w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl
rezerwacje:  

Galeria

Powiązane wydarzenia