STOP! DŻUNGLA – piknik teatralny dla dzieci

W ramach Święta Wrocławia zapraszamy na kreatywne warsztaty inspirowane kultową powieścią Rudyarda Kiplinga „Księga Dżungli”.

W ramach Święta Wrocławia organizatorzy zapraszają na kreatywne warsztaty inspirowane kultową powieścią Rudyarda Kiplinga „Księga Dżungli”. Podczas wspólnej twórczej zabawy dzieci wykonają maski i kostiumy egzotycznych zwierząt oraz scenografię imitującą magiczny świat dżungli, aby w efekcie końcowym przedstawić swoją wizję postaci w improwizowanych scenkach teatralnych.

Całość dopełnią warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy nauczą się podstaw rytmu oraz poznają tajniki gry na bębnach. Wspólnie z muzykami dzieci stworzą muzyczne tło do improwizacji teatralnych.

Program:

  • NAŁÓŻ MASKĘ / warsztaty tworzenia masek. Prowadzenie: Pola Fedyszyn – z wykształcenia m.in. politolog, twórczyni pracowni mu.mu, gdzie powstają unikalne zabawki, przytulanki i akcesoria. Swoje projekty wykonuje w 100% ręcznie, często wykorzystuje surowce wtórne.
  • DRUGA SKÓRA / warsztaty tworzenia kostiumów. Prowadzenie: Karolina Sikora – specjalista ds. edukacji kulturalnej oraz ceramik. Kieruje się zasadą, że podczas zajęć plastycznych nie jest istotny efekt, lecz sam proces pracy, zabawa, nieskrępowana kreatywność i samodzielne doświadczanie.
  • ZRÓBMY DŻUNGLĘ / warsztaty tworzenia scenografii. Prowadzenie: Katarzyna Bury – psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe warsztaty artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury. Angażuje się w działania integrujące środowisko szkolne oraz szeroko pojętą przestrzeń kulturalną Jest członkiem rady programowej wrocławskiego laboratorium książki obrazkowej i ilustrowanej „Książki do patrzenia”. Chętnie włącza się w działania oswajające nowe, nieoczywiste przestrzenie w twórczej pracy z dziećmi.
  • NADAJ RYTM / warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Prowadzenie: Zespół Foliba powstał w 2005 roku z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą.Zespół regularnie koncertuje, ma za sobą ponad 500 występów w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia).
  • STWÓRZ TEATR / improwizacje teatralne. Prowadzenie: Magdalena Mielczyk – absolwentka wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Aktorka i reżyserka naszego teatru od 7 lat. Debiutowała w spektaklu „Wozacy” Pracowni Teatralnej „Etiuda” działającej przy Starym Teatrze w Bolesławcu. Współtworzyła znany wrocławski studencki teatr Zakład Krawiecki. Gdyby nie została aktorką byłaby … bibliotekarką, dlatego jej ulubiona rola w Teatrze na Ostrowie to mol książkowy ze spektaklu „Tajemnicza biblioteka”. W wolnych chwilach gra w serialach i zajmuje się konferansjerką.

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia