Stwórz własną planszówkę i rodzinny album. Bezpłatne warsztaty

Gry rodzinne to cykl warsztatów i wykładów w których wziąć mogą udział dzieci, rodzice i seniorzy.

Gry rodzinne to cykl warsztatów i wykładów w których wziąć mogą udział dzieci, rodzice i seniorzy. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą pamiątkowe albumy, fotografie oraz autorskie gry planszowe. Na zakończenie spotkań planowana jest wystawa prac uczestników. Zajęcia odbędą się od 17 do 20 września w Sobótce w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej.

Ruszyły zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia przygotowane przez Dolnośląską Szkołę Wyższą we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce to świetna okazja do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i dziadków. Rodzinne anegdoty, śmieszne historie i wspomnienia posłużą do stworzenia własnej gry planszowej, w którą będzie można zagrać podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Z kolei na warsztacie fotograficznym uczestnicy dowiedzą się, jak robić niepowtarzalne ujęcia i przez obiektyw pokazywać własną perspektywę świata.

Poza tym fotografie, rysunki, stare zapiski będą bazą do wykonania pamiątkowego albumu inspirowanego tematyką drzewa genealogicznego. Wszystkie prace w założeniu mają być zapiskiem wspomnień, pamiątką rodzinną dla obecnych i przyszłych pokoleń, tak aby ocalić od zapomnienia, to co przemija. W trakcie zajęć będzie można też posłuchać dwóch wykładów na temat genealogii i historii gier.

Nabór na cykl warsztatów i wykładów „Gry rodzinne” prowadzony jest w trzech grupach wiekowych: dzieci i młodzież szkolna (10-16 lat), osoby dorosłe (35-60 lat) oraz seniorzy (osoby 60+). Zajęcia są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Program warsztatów i wykładów. 

Wykłady:

  • „Genealogia - więzi rodzinne" 
  • „Historia od gier planszowych do cyfrowych” Warsztaty:
  • Warsztat gier artystycznych „Historie rodzinne” W jego trakcie z różnych materiałów będzie można wykonać własną grę planszową opracowaną według scenariuszy opartych na rodzinnych wspomnieniach i anegdotach. 
  • Warsztat książki artystycznej „Drzewo genealogiczne” Uczestnicy pod okiem artysty, przygotują ze zdjęć rodzinnych, pamiątek, rysunków, tkanin, itp. oraz materiałów plastycznych, pamiątkowe albumy przedstawiające wielopokoleniowość rodzin i związki pomiędzy nimi. 
  • Fotograficzny Warsztat, na którym będzie można nauczyć się patrzeć przez aparat trochę inaczej, widzieć w fotografii znacznie więcej oraz dzięki fotografii pokazywać osobisty punkt widzenia. Spotkania od 17 do 20 września odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej (ŚOKSiR ul. Fryderyka Chopina 25, Sobótka).

Zakończą się wystawą prac uczestników w październiku. Zapisy w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Centrum Kultury Słowiańskiej Sobótka (mail: , tel. 71 715 16 25 oraz , tel. 71 358 27 71 wew.71).

Szczegóły wydarzenia:
dsw.edu.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia