Surowiec – Edycja Tropikalna

Edycja Tropikalna to fuzja tego, co najciekawsze w elektronice z Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Edycja Tropikalna to fuzja tego, co najciekawsze w elektronice z Afryki i Ameryki Łacińskiej (digital cumbia, gqom), brzmienia podlane smakami world music, nietypowe afro remiksy, polski folk w nowej odsłonie, retro reminiscencje (kwaito, latin funk) i sporo niespodzianek. Na tańce do Surowca zapraszają Marta Sparrow, Basy Tropikalne i Dj Dotyk Dźwiękiem.

Marta Sparrow – dziennikarka (m.in. „Polityka”), aktywistka kulturalna i didżejka. Entuzjastka czarnych brzmień. W swoich melodyjnych setach stawia na eklektyzm: łączy Chicago house z rare jointsam, a synth nostalgię z tropikalnymi editami. Jej sety i informacje o tym, gdzie jeszcze zagra w najbliższym czasie:

Basy Tropikalne – wydawnictwo internetowe prezentujące wykonawców z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wydające angolsko-polski duet Lua Preta. Pod tą samą nazwą Mikołaj Kierski prowadzi program w Radio Kampus i występuje jako DJ.

Dj Dotyk Dźwiękiem – DJ z ponad dwudziestoletnim stażem. Kolekcjoner winyli i ich dystrybutor jako Papa Winyl. Absolwent szkoły muzycznej I stopnia, grał na wielu festiwalach (m.in. PPA, Brave, Survival). Gustuje głównie w szeroko pojętych czarnych brzmieniach: od house'u, przez garage, po funk & pokrewne.

Bilety w cenie 10 zł.

Galeria

Powiązane wydarzenia