Zdjęcie wydarzenia „Swietłana” w CRK

„Swietłana” w CRK

25 i 26 listopada o godzinie 20.00 organizatorzy zapraszają do Centrum Reanimacji Kultury na spektakl „Swietłana” Przemysława Wojcieszka.

25 i 26 listopada o godzinie 20.00 organizatorzy zapraszają do Centrum Reanimacji Kultury na spektakl „Swietłana” Przemysława Wojcieszka. „Swietłana” to na poły biograficzna, na poły fikcyjna wielowątkowa opowieść o współczesnej Polsce, o emigracji w czasach otwartych granic, o próbach zachowania artystycznej niezależności podczas kryzysu demokracji, o bliskości, a zarazem trudnościach w porozumieniu pomiędzy Polakami, a Niemcami.

Opowieść o Swietłanie jest rozpięta pomiędzy komizmem, groteską, a pełną melancholii refleksją na temat stanu współczesnej Europy i Polski. Podstawą spektaklu jest tekst dolnośląskiego dramaturga i reżysera Przemysława Wojcieszka zatytułowany „Swietłana”. Napisany w Berlinie i świetnie oceniany, ukazał się w Miesięczniku Poświęconym Dramaturgii Współczesnej DIALOG. Znalazł się również wśród 5 finałowych tekstów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2020. Na scenie Michał Surówka, aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, absolwent wrocławskiej szkoły aktorskiej.

Muzykę do spektaklu skomponował wrocławianin Filip Zawada.

Producent: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego Spektakl współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego Partner: Centrum Reanimacji Kultury 

Szczegóły wydarzenia:
okis.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia