Szybcy i zdalni na warsztacie

Rodzinne warsztaty samochodowe na podwórku Impartu, na których będzie można stworzyć autorskie karoserie oraz nauczyć się prowadzić zdalnie sterowane autka.

Stuningowane autka, zawrotna prędkość, napęd na cztery koła i moc sąsiedzkiej energii na Przedmieściu Oławskim – najstarszym we Wrocławiu centrum motoryzacji.

W sobotnie popołudnie garaże podwórka Impartu (ul. Mazowiecka 17) zamienią się w prawdziwe warsztaty samochodowe! Razem z Ulą Lucińską i Michałem Knychausem, czyli artystami z Poznania, przygotować będzie można autorskie nadwozia – zaczynając od szkiców, poprzez doklejanie, rysowanie i malowanie elementów, aż po jazdy próbne powstałych modeli! Każdy z przygotowanych samochodzików otrzyma ponadto swoją unikatową kartę pojazdu.

Na uczestników czekało będzie 8 karoserii oraz całe mnóstwo narzędzi i akcesoriów do wykorzystania. Warto też zabrać ze sobą wszelkie przedmioty, które pomogą jeszcze bardziej spersonalizować pojazdy (stare zabawki, figurki, ozdoby, naklejki itp.).

Dla posiadaczy własnych modeli dostępne będzie także osobne stanowisko, na którym będzie można tchnąć nowe życie w swoje zdalnie sterowane auto. Tego dnia odbędzie się również sąsiedzki piknik z przekąskami, strefą relaksu i wieloma innymi atrakcjami dla małych i dużych! Podrasować będzie można także ubrania, torby i plecaki: na podwórku dostępne będzie seria naprasowanek w tematyce samochodowych zawodów.

Finałem „Szybkich i zdalnych” będzie Grand Prix Trójkąta – organizowane 1 września sąsiedzkie wyścigi zdalnie sterowanych samochodów. Warsztaty odbędą się na podwórku Impartu – wejście możliwe jest przez tunel od strony ul. Mazowieckiej. Zajęcia otwarte są dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy zdolności motoryzacyjne! Wstęp jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Szczegóły wydarzenia:
strefakultury.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia