Tajemnice Parku oraz Cmentarza Grabiszyńskiego we Wrocławiu

Vox Vratislaviensia zaprasza na mroczny spacer po wrocławskim Grabiszynie: TAJEMNICE PARKU ORAZ CMENTARZA GRABISZYŃSKIEGO WE WROCŁAWIU.

Vox Vratislaviensia zaprasza na mroczny spacer po wrocławskim Grabiszynie: TAJEMNICE PARKU ORAZ CMENTARZA GRABISZYŃSKIEGO WE WROCŁAWIU.

Park Grabiszyński

kryje wiele mrocznych tajemnic, wynikających z faktu, że na jego terenie znajdowały się kiedyś Cmentarz Grabiszyński I i Cmentarz Grabiszyński III. Natomiast ulokowany naprzeciwko Cmentarz Grabiszyński II, jako jedyna z trzech nekropolii na Grabiszynie, przetrwała po czasy obecne, stanowiąc jedną z największych i najciekawszych nekropolii we Wrocławiu. Park oraz Cmentarz Grabiszyński to miejsca malownicze, ale melancholijne, znane, choć nieznane, przede wszystkim jednak przepełnione bogatą i burzliwą historią.

  • 1 termin wycieczki – niedziela, 05.07.2020 | 12:30
  • 2 termin wycieczki – niedziela, 05.07.2020 | 15:00
  • Start wycieczki – rzeźba przy przystanku Fiołkowa na rogu Grabiszyńskiej/Hallera
  • Przewodnik/Pilot wycieczki - Grzegorz Sobczak

UWAGA:

W wyniku pandemii liczba turystów na wycieczce ograniczona.

Zgłoszenia na wycieczkę tylko przez sms pod numer 661 059 480. Zgłoszenia należy dokonać do godziny 12:00 danego dnia i podać w nim: imię osoby zgłaszającej, liczbę osób uczestniczących, datę z godziną. Płatność na miejscu w wysokości 20 zł od osoby.

Ze względu na rozporządzenia wydane na czas zarazy, na wycieczce należy zachować specjalne środki bezpieczeństwa. Należy zasłonić usta i nos, na przykład przez założenie na twarz maski lub szalika. Ewentualnie przy problemach z układem oddechowym należy zachowywać stosowną odległość od innych osób.

Szczegóły wydarzenia:
voxvratislaviensia.eu

Galeria

Powiązane wydarzenia