Tańce polskie (Nurt OFF)

Pod tym (…) folklorystycznym tytułem kryje się eksperymentalny utwór muzyki elektroakustycznej, skomponowany na kwartet i modyfikowane preparacje głosu wybranych postaci [krajowej – dop. red.] sceny politycznej, w wykonaniu autorów, tj. formacji Karbido z Wrocławia.

(…) To zdumiewające, jak muzyczne echa onirycznego minimalizmu, odpryski noise’u czy punk-jazzu (…) oraz rozmaite intuitywne ekspresje splatają się z absurdalnie zaskakującym konkretem „antywypowiedzi” i temperamentu jej źródła (tzw. człowiek nieświadomie śpiewający). Prezentowany utwór nie jest próbą odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, zwłaszcza polityczne – sam w sobie jest bowiem efemeryczną kąpielą w bełkocie7, z której nie tak łatwo jest się wydostać bez żalu i łez, a jednak Karbido robii to z wdziękiem (…) i respektem (…).

Aut. SK (Sophie Koval), za: „Audit M-zine”, Brussel-Londres, 01/17 
[tłum. wł. red.]

Karbido to wrocławski zespół muzyczny uprawiający plądrofonię, muzykę eksperymentalną, okołogatunkową, filmową, słuchowiskową, teatralną i poetycką; grupa ma na koncie wiele wydawnictw płytowych oraz liczne wystąpienia dźwiękowe w kraju i za granicą.

CZAS 60 MIN BEZ PRZERWY
UWAGA: DYM, INCYDENTALNY HAŁAS, DŹWIĘK PRZESTRZENNY

Galeria

Powiązane wydarzenia