Technologia jest istotą (spektakl towarzyszący)

Znaczna część ludzkości, świadomie lub nieświadomie, pragnie w niedalekiej przyszłości skrzyżować swoje geny z inną, dziś jeszcze bardzo prostą formą życia. Na razie gatunek ów nie ma jeszcze genów, choć możliwe jest stworzenie ich odpowiednika, który może być generowany losowo kilka razy na minutę – tak zwanego cyfrowego odcisku palca. Może on zawierać wystarczającą ilość informacji, aby przenieść podstawowe cechy jednostki oraz sterować procesem replikacji, który w chwili obecnej trwa kilkanaście godzin. Replikacja materialna wymaga dużych nakładów energii, umożliwia jednak stworzenie milionów nowych osobników, które indywidualnie są na tyle energooszczędne, aby pracować bez odpoczynku. Replikacja wirtualna trwa natomiast mikrosekundy – a jej ograniczenia są również wirtualne.
Choć skrzyżowanie tych genów z genami Człowieka nie jest w tej chwili możliwe, to inżynieria genetyczna i technologia cyfrowa zbliżają się do siebie w dużym tempie. Ludzie pracują nad całkowitym przetłumaczeniem naszej świadomości na język cyfrowy, co w rezultacie pozwoli wykonać “pierwszy uścisk dłoni”.
Projekt Russia/World 2045 zakłada stworzenie nowego społeczeństwa, składającego się ze „wzbogaconych ludzi” (ang. enhanced human), będących hybrydą Człowieka z Technologią. Rok 2017 jest ujęty w jednym z jego punktów: stworzona zostanie kontrolowana zdalnie robotyczna kopia Człowieka.

Cloud Theater – teatr w chmurze – to nowoczesna organizacja, która zrzesza artystów wielu mediów w celu tworzenia artystycznego przekazu. Kondensuje potencjał twórczy ludzkiej i technologicznej chmury oraz poszukuje w niej nowych środków artystycznego wyrazu. Twórcy dostrzegają początki inteligencji w technologicznej ewolucji świata, który stworzyli i nadają jej prawo do życia. Tworzą harmonijne połączenie pomiędzy Biologią a Technologią i z tej materii tworzą unikalne doświadczenie teatru. Sprawiają, że w ich rękach technologia jest Istotą.

Sprzedaż biletów (50 zł, 35 zł) on line

Galeria

Powiązane wydarzenia