Zdjęcie wydarzenia Tędy Płynie Muzyka – Monika Kowalczyk

Tędy Płynie Muzyka – Monika Kowalczyk

Tędy Płynie Muzyka to cykl, w którym dzielimy się z Wami twórcami, którzy swoją muzyką kołyszą nasze ciało i duszę.

Tędy Płynie Muzyka to cykl, w którym dzielimy się z Wami twórcami, którzy swoją muzyką kołyszą nasze ciało i duszę. Z dumą zapraszamy na koncert Moniki Kowalczyk zwyciężczyni Nagrody Głównej im. Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności na 48. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję w Olsztynie!

„Twórczość Moniki Kowalczyk jest łagodna i bezpretensjonalna. Każda z jej piosenek to kolejna historia o poszukiwaniu prawdy. (...) Monika jest (...) świadoma muzycznie i ma większe zaplecze do realizacji śmielszych wizji." Joanna Hała | glosniej. com

Monika Kowalczyk

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, gitarzystka. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Od 2015 roku komponuje i koncertuje w całej Polsce. Jej twórczość to szczere, polskie teksty obudowane alternatywnym popem. Łagodność i siła, melancholia i światło w towarzystwie kosmicznych efektów gitarowych i ciepłych brzmień ukulele. Wokalnie bywa porównywana do Elli Eyre i Martyny Jakubowicz, muzycznie do Florence + The Machine, jednej ze swoich ulubionych artystek. W 2017 roku własnym sumptem wydała debiutancką płytę (EP) „Piosenki”. W 2019 roku w wyniku współpracy z wytwórnią MTJ światło dzienne ujrzał singiel „Te twoje sukienki”, który w listopadzie 2019 znalazł się na liście 50 najczęściej udostępnianych utworów polskiego Spotify (playlista „Polska Viral 50”).

Bilety:

Szczegóły wydarzenia:
odracentrum.org

Galeria

Powiązane wydarzenia