Zajęcia konstrukcyjno-manualne Tekturowo w CBK Fama

CBK Fama zaprasza na wyjątkowe zajęcia konstrukcyjno-manualne dla dzieci.

CBK Fama zaprasza na wyjątkowe zajęcia konstrukcyjno-manualne dla dzieci.

Warsztaty konstrukcyjno-manualne Miniformy to wielkoformatowe zajęcia konstrukcyjno-manualne inspirowane książką obrazkową, adresowane do młodszych dzieci (2,5-5 lat) wraz z opiekunami. Celem spotkań warsztatowych jest zainicjowanie twórczych zabaw i eksperymentów oraz promowanie współczesnej literatury dla dzieci o szczególnych walorach artystycznych i literackich.

Szczegóły zajęć:

czwartek, godz. 14.00-14.45
dzieci w wieku 2,5-5 lat (zajęcia z opiekunami)
45 minut – zajęcia raz w tygodniu 
cena: 80 zł miesięcznie lub 25 zł wejście jednorazowe.

Warsztaty konstrukcyjno-maualne. Tektura i papier to autorski projekt warsztatowy adresowany do dzieci. Podczas pracy konstrukcyjno-manualnej uczestnicy wykorzystają kartony, papier, tekturę oraz przedmioty codziennego użytku. Poeksperymentują, poszukując twórczych rozwiązań. Prowadzący kładą nacisk na rozwijanie myślenia przestrzennego oraz uczą pracować w grupie. Wprowadzają elementy wiedzy o kulturze, architekturze, sztuce i designie. Pracują wielkoformatowo, konstruując z dziećmi kilkumetrowe makiety tematyczne.

Szczegóły zajęć:

czwartek,  godz. 16.30-18.00 
wiek: 4-10 lat 
90 minut - zajęcia raz w tygodniu
cena: 100 zł  miesięcznie lub 30 zł wejście jednorazowe.

Prowadząca:

Katarzyna Bury – psycholog, pedagog, animator kultury. Zajmuje się procesami twórczymi, nowoczesnymi koncepcjami uczenia się oraz problematyką gotowości szkolnej. We wrocławskich szkołach i przedszkolach realizuje innowacyjne projekty edukacyjne z zakresu rozwijania kompetencji przestrzennych oraz świadomości estetycznej. Jest przekonana, że pierwszymi lekturami szkolnymi powinny stać się niedoceniane w edukacji książki obrazkowe. Angażuje się w działania integrujące środowisko szkolne oraz szeroko pojętą przestrzeń kulturalną. Wychodzi z założenia, że przestrzeń kulturalna powinna być otwarta i dostępna dla dzieci zawsze i wszędzie.

Szczegóły wydarzenia:
fama.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia