Transmigrazione di fermenti d'amore – Teatr Dada von Bzdülöw

Fundacja Teatr Nie-Taki z okazji 10. urodzin zaprasza na Off-Fest i spektakl „Transmigrazione di fermenti d'amore” w wykonaniu Teatru Dada von Bzdülöw.

Fundacja Teatr Nie-Taki z okazji 10. urodzin zaprasza na Off-Fest i spektakl „Transmigrazione di fermenti d'amore” w wykonaniu Teatru Dada von Bzdülöw.

„Artyści Teatru Dada von Bzdülöw wybrali bardzo ryzykowny temat spektaklu: miłość zamkniętą w tańcu, ruchu, pantomimie czy drobnych gestach. I choć niezwykle łatwo w takim wypadku wpaść w kicz, banał czy tandetę, „Transmigrazione di fermenti d'amore" to wyśmienity pokaz teatru i tańca” (Łukasz Rudziński) "

„Transmigrazione di fermenti d'amore" nie będzie opowiadać o niczym innym, jak tylko o tych chwilach, kiedy nasz mózg zawiesza swoją aktywność poznawczą i prowadzi nas ku zatopieniu się w tym, co lubimy nazywać bliskością. Nie interesuje nas to, jak wielkim problemem może być brak miłosnego spełnienia. Nie interesują nas skomplikowane konsekwencje „miłosnych chorób". 

W „Grande Bellezza" Paolo Sorrentino, najsensowniejszym i najpiękniejszym filmie ostatnich lat, pada zdanie: „Wszyscy żyjemy na krawędzi rozpaczy". Nie potrafimy się od tych słów uwolnić i od zadziwiająco odmiennego wobec tych słów obrazowania, które wypełnia to kino. Jest jakaś ciągłość pomiędzy Dekameronem Boccaccia, światem Felliniego, a tym, czym wypełnione jest „Wielkie piękno".

Pracując nad „Transmigrazione" korzystamy z tej formy opowiadania i kłaniamy się włoskiej, sensualnej wrażliwości. Mamy nadzieję, że ten trop pomoże widzom bawić się witalnością, ironią i sentymentalizmem „Transmigracji miłosnych poruszeń". Zapraszamy widzów do teatru, w którym mówi się po włosku, czyli w języku, który już nic nie znaczy, bufonada i klaunada mieszają się z intymnością, a temperatura uczuć zależna jest od kierunku wiatru.” (Leszek Bzdyl, reżyser)

Bilety w cenie 10 zł do nabycia on-line 

Rezerwacja miejsc:  

Galeria

Powiązane wydarzenia