Trenuj Tai CHI lub QI GONG – start grup początkujących

We wrześniu startują nowe grupy dla początkujących. Organizatorzy zapraszają każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności, kto chce poznać tajniki Tai Chi.

We wrześniu startują nowe grupy dla początkujących. Organizatorzy zapraszają każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności, kto chce poznać tajniki Tai Chi lub Qi Gong.

  •  Ip TAI CHI CHUAN- środa godz 19.20 w Pro Humane Wrocław
  • Qi GONG- czwartki godz 8.00 w Pro Humane lub czwartek godz 18:00 sala w szkole HO GA

 Ip TAI CHI CHUAN

jest starą chińską sztuką walki o charakterze medytacyjnym i udowodnionym działaniu zdrowotnym. Ip TAI CHI zwane również Stylem Węża daje ćwiczącemu możliwości wykształcenia umiejętności potrzebnych w sztukach walki- siłę i szybkość ale też wrażliwość i obecność. Na zajęciach uczymy się krótkiej formy tzw 24 ruchy która łączy w sobie i uaktywnia: elastyczność kręgosłupa, koordynację stron ciała i świadomy oddech.

Najistotniejsze efekty regularnej praktyki to: – zrelaksowanie, redukcja stresu – uelastycznienie kręgosłupa – zdrowy sposób poruszania się – zharmonizowanie ciała, umysłu i ducha – rozwijanie równowagi i świadomości ciała – łagodne rozciągania – wzmacnianie przepływu energii – ćwiczenie oddechu. 

QIGONG (CHI KUNG)

Składa się z dwóch słów:  Qi – oznaczającego energię życiową oraz  GONG– co znaczy: praca, ćwiczenia.  Jest to więc dosłownie praca z energią, pielęgnowanie własnej energii witalnej poprzez łagodne ćwiczenia fizyczne, oddechowe, energetyczne i regeneracyjne.  Pobudzenie przepływu energii Qi oraz praca na meridianach, pomaga osiągnąć wytrzymałość i elastyczność fizyczną a tym samym jasność i spokój umysłu.  Na zajęciach regularnych uczymy formy Qi Gong Lohan Gong, Formy 5 zwierząt oraz formy 8 kawałków Brokatu. Poszczególne pozycje w każdej formie wpływają w określony sposób na meridiany i narządy wewnętrzne oraz na ścięgna i mięśnie. Korzyści z regularnego uprawiania Qigong: zdrowe i silne ciało, poprawa koncentracji a tym samym inteligencji, zapobieganie i leczenie różnych dolegliwości przez przywrócenie równowagi energetycznej organizmu, obudzenie świadomości i odpowiedzialności za stan swojego zdrowia Zadzwoń lub napisz jeśli chcesz dołączyć do grupy.

Koszt: 80 zł/miesiąc lub 25 zł /1 wejście Jeśli decydujesz się na Tai Chi I Qi Gong opłata 120 zł /miesięcznie. Tel: +48 534 55 33 88 email: .

Szczegóły wydarzenia:
prohumane.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia