TRZY TO JUŻ TŁUM. Wystawa Out of Sth VI: Chłonność Przestrzeni

Sam tytuł – Trzy to już tłum – odnosi się do dynamiki tworzenia zgromadzeń czy zbiorowych manifestacji i do biopolityki stanu wyjątkowego.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH we Wrocławiu obejmie tereny od Hongkongu po słowiańskie wiksy i będzie przyglądać się dzisiejszym ulicom i dancefloorom, sprawdzając, jak poprzez fizyczną obecność w przestrzeni publicznej ciała wytwarzają tymczasowe wspólnoty, jak transformują starą rzeczywistość i kreują nowe warunki.

Na wystawie Trzy to już tłum zobaczymy samochoreografujące się protesty, improwizowane tańce społeczne i oddolne formy ruchowej organizacji ciał w tkance miejskiej. Od gruzińskiej rejwolucji z 2018 roku, przez polityczny wymiar kultury rejwowej i queerowe aspekty klubingu aż po mechanizmy budowania społecznej solidarności w warunkach przymusowej fizycznej izolacji i praktykowania przyjemności w sytuacji kryzysu. Jednocześnie przyjrzymy się też twórcom, których artystyczne działania mają wymiar aktywistyczny lub stały się polami społeczno-politycznej walki.

Sam tytuł – Trzy to już tłum – odnosi się do dynamiki tworzenia zgromadzeń czy zbiorowych manifestacji i do biopolityki stanu wyjątkowego, a także do historii kultury klubowej, znającej przypadki kryminalizowania rytmicznego poruszania się minimum trzech osób do muzyki opartej na repetytywnych bitach.

Ale Trzy to już tłum tematyzuje także proces kolektywnego powstawania koncepcji niniejszej wystawy i horyzontalne warunki pracy w ramach trzyosobowego zespołu kuratorskiego.

Artystki/artyści: Archiwum Protestów Publicznych, Iván Argote, Alex Baczyński-Jenkins, Rufina Bazlova, Boris Charmatz & César Vayssié, Zuzanna Czebatul, Bogomir Doringer, Robert Getso, Anton Stoianov & Frédéric Gies, Jonathan Glazer & Mica Levi, Kuba Gliński & daisy cutter, Igor Grubić, Roman Himey & Yarema Malashchuk, Zhang Huan, Steffani Jemison, Anna Jermolaewa, Agata Kalinowska, Konsorcjum Praktyk Postartystycznych, Chris Korda & Kościół Eutanazji, Daniel Kotowski, Nils Amadeus Lange, kolektyw Las Tesis, Kanas Liu & Sam Tsang, Ania Nowak, Naja Orashvili & Giorgi Kikonishvili / BASSIANI, Stepan Polivanov, Luiz Roque, Paweł Sakowicz, Anne de Vries, Romily Alice Walden, Marta Ziółek oraz Marta Czyż, Magda Drągowska, Michał Frydrych, Karolina Grzywnowicz, Mateusz Kowalczyk, Yulia Krivich, Julia Minasiewicz, Jan Możdżyński, Kuba Rudziński, Weronika Zalewska, Paweł Żukowski.

Kuratorki: Michał Grzegorzek, Anka Herbut, Gregor Różański.

Aranżacja światła: Jacquline Sobiszewski.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Na terenie wydarzenia zaleca się korzystanie ze środków do dezynfekcji, zachowanie dystansu min. 1,5 metra oraz zakrywanie ust i nosa.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia