Trzy wieczory i poranek w Centrum Sztuki WRO

Cztery specjalne wydarzenia w ciągu jednego tygodnia

W samym środku lipca Centrum Sztuki WRO zaprasza na cztery specjalne wydarzenia w ciągu jednego tygodnia – trzy różnorodne wieczory i wyjątkowy rodzinny poranek z animacją. Warto zarezerwować czas i w ciągu paru dni doświadczyć intrygujących działań i przeżyć, spędzić czas i poznać artystów!

11.07.2018 / środa / 19:00

  • №9 – performans audiowizualny
  • Lera Polianskowa + Max Robotov (SVITER art-group) + Iwan Switłycznyj

Kolejne wydarzenie muzyczne w przestrzeni wystawienniczej WRO – swój najnowszy performans dźwiękowy zaprezentuje trójka ukraińskich artystów. Lera działa we WRO jako stypendystka programu Gaude Polonia Narodowe Centrum Kultury.

№9 to kolejna realizacja z cyklu audioperformansów realizowanych od 2012 roku.

WIĘCEJ:

12.07.2018 / czwartek / 19:00

  • Spotkania wyobrażeniowe
  • open studio z Taavi Suisalu (EE)

W formule open studio, Taavi opowie o swoich praktykach i strategii artystycznej, wybranych realizacjach i założeniach najnowszego projektu „Subocean botlights", który realizuje jako pierwszy rezydent WRO Art Center w ramach projektu EMAP European Media Art Platform i zaprezentuje podczas przyszłorocznego Biennale WRO.

Projekt EMAP/EMARE jest realizowany w ramach programu Program Kreatywna Europa UE. W 2018 roku partnerem wspierającym rezydencję jest Strefa Kultury Wrocław w ramach programu A-i-R Wro.

WIĘCEJ

13.07.2018 / piątek / 19:00

  • Eko jako działanie
  • kuratorski program wideo prezentuje Yunnia Yang (TW)

Główna myśl pokazu, przygotowanego przez współpracującą od lat z WRO tajwańską kuratorkę Yunnię Yang, skupia się wokół tezy, że ekologia nie może być jedynie redukowana do miłości do naszej planety, ale że to uczucie musi zamienić się w działanie. 13 prac wideo prezentowanych w 4 rozdziałach wyznaczy pole do dyskusji i namysłu nad aktualną sytuacją środowiska naturalnego oraz roli człowieka w jego kształtowaniu i zachowaniu.

WIĘCEJ

15.07.2018 / niedziela / 12:30

  • 上午, czyli tajwański poranek
  • pokaz animacji dla dzieci z Yunnia Yang (TW)

Zestaw 9 specjalnie wybranych filmów animowanych – najnowszych i już zdobywających prestiżowe nagrody. Unikalny klimat, różnorodność technik i wysokiej jakości warsztat tajwańskich animatorów z pewnością zachwycą małych i dużych widzów.

WIĘCEJ

Galeria

Powiązane wydarzenia