Tu są bajki – piknik rodzinny

Organizatorzy zapraszają na warsztaty podczas rodzinnego pikniku poświęconemu twórczości L.J. Kerna.

Któż z nas nie zna FERDYNANDA WSPANIAŁEGO, SŁONIA DOMINIKA czy KARAMPUKA. Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez twórczości Ludwika Jerzego Kerna. Opierając się na kultowej pozycji pt. Tu są bajki zapraszamy na rodzinne, spotkanie plenerowe, którego punktem wyjścia będą utwory zawarte w książce.

Program:

NIETOPERZ / warsztaty craftowe
Na początku pikniku przeniesiemy się w zaczarowany świat bajek L.J. Kerna, wykonując złowrogie i mroczne nietoperze. Do wykonania tych ciekawych ozdób jesiennych posłużą sezonowe warzywa np. dynia, którą trzeba będzie dopracować czarnymi elementami.

RÓŻA I CEBULA / warsztaty ogrodnicze
Na warsztatach poznamy bliżej historii skłóconych roślin, komponując kokedamy – dla niewtajemniczonych to oryginale wiszące aranżacje kwiatowe. Podczas warsztatów każdy z uczestników pozna tajniki, jak dobrać materiały oraz jak od strony technicznej wykonać zieloną kulę. Co będzie w jej środku? Róża a może cebula? Przekonamy się podczas pikniku.

TRZEPACZKA I DYWAN / warsztat tkania
Ten warsztat kierujemy do trochę większych uczestników. Przygotujemy do tego specjalne stanowiska, na których trzeba będzie posługiwać się bardkiem. To urządzenie pozwoli utkać własną kompozycję tkaninową. Najwytrwalszym uczestnikom, którzy zmierzą się z bardkiem może nawet uda się utkać cały dywan.

KARTKA Z ZAKOPANEGO / warsztaty pirografii
Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe na pewno sprawia dużą przyjemność ich adresatom. Nie będą to jednak tradycyjne, papierowe karteczki. Życzenia i pozdrowienia z Zakopanego wykonamy technika pirograficzną na specjalnie do tego przygotowanych sklejkach drewnianych.

DĄB I BLUSZCZ / warsztaty filcowe
Podkładki pod gorące naczynia czy filiżanki to bardzo praktyczny dodatek, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni czy jadalni – warsztaty Dąb i Bluszcz będą okazją do stworzenia tych praktycznych gadżetów. Podkładki przybiorą kształt liści dębu, bluszczu i monstery, dlatego też będą mogły służyć jako element dekoracyjny.

ZESZŁY SIĘ CZTERY KOTY… / warsztaty sitodruku
Jak sama nazwa wskazuje sitodruk polega na drukowaniu przez specjalne sito. Jest to niezwykle efektowna i uniwersalna technika, która pozwala wykonać bardzo szczegółowe projekty. Na naszych znajdą się cztery koty z wiersza L.J. Kerna, które powielimy na bawełnianych tkaninach.

JAŚNIE RYMY PANA KERNA / Koncert finałowy uczestników warsztatów
Przygotowany przez Olę Turoń – wrocławską wokalistę – program artystyczny bazujący na tekstach piosenek stworzonych przez L.J. Kerna, takich jak: Lato lato, Wojna domowa, Nie bądź taki szybki Bill, Cicha woda. Efekty warsztatów uczestnicy zaprezentują na dużej scenie, razem z prowadząca i cenionymi, wrocławskimi muzykami – Hubertem Radoszko, Żenią Betlińskim oraz Filipem Laszukiem.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019"

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia