W stronę słońca – Układ Formalny

Niezapomniana, przezabawna podróż teatralna. Spektakl dla dużych i małych.

Gdy przyjdą styczniowe mrozy, najlepszy sposób na ogrzanie się to rodzinna podróż w „Stronę słońca"! Organizatorzy zapraszają na pierwsze w tym roku pokazy, które odbędą się w Centrum Sztuki Piekarnia we Wrocławiu. Kiedy?

18 stycznia (sobota) godzina 12:00 19 stycznia (niedziela) godzina 12:00 Dawno, dawno temu...a właściwie dziś wraz ze wschodem słońca, na świat przyszła muszka Jętka. Maleńki rozmiar nie przeszkadza jej wcale w snuciu wielkich planów.

Marzy o tym, by każdego dnia kąpać się kroplach rosy na innej łące, chce bzyczeć najgłośniej na świecie, wygrać zawody w lataniu na czas i zwiedzić każde mieszkanie w mieście. Jest tylko jeden problem... Nasza bohaterka nie wie jeszcze, że wszystkie muszki z jej rodziny żyją jeden dzień. Na realizację swych planów ma czas tylko do zachodu słońca.

Co zrobi? Czy ktoś dołączy do niej w trakcie wyjątkowej podróży? Zapraszamy widzów dużych i małych do śledzenia zabawnych i poplątanych losów naszej bohaterki. Spektakl “W stronę słońca” jest dla nas wyjątkowy nie tylko dlatego, że pierwszy raz otwieramy się na tak młodego widza. Wracamy równocześnie do naszych lalkarskich korzeni.

W zabawnej historii o muszce ukryliśmy sporo istotnych pytań. Jak zawsze, staramy się dotknąć nieoczywistego tematu. Zapytamy o to, czym jest odchodzenie? Jak można się na to przygotować? Czy da się rozmawiać o przemijaniu z najmłodszymi? Mamy nadzieję, że nasz spektakl stanie się platformą do takiej rozmowy. Krąg życia dotyczy nas wszystkich, być może poprzez historię odważnej Jętki, łatwiej będzie odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez pociechy.

Scenariusz i reżyseria: Maciej Rabski Muzyka: Szymon Stergiadis Animacje multimedialne: Anna Szalwa Projekcje: Aga Błaszczak Formy/lalki: Maciej Rabski Scenografia: Zespół Kierownik produkcji: PrzemekFurdak Występują: Paulina Mikuśkiewicz, Wiktoria Czubaszek, Adam Michał Pietrzak, Jurek Górski, Olga Żmuda, Maciej Rabski. Patrycja Szindler

Wiek widzów: 5-105 lat. 

Szczegóły wydarzenia:
bilety24.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia