Wakacje w Pawilonie Czterech Kopuł

Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych.

Rezerwacja stolików na warsztaty dla dzieci, bezkontaktowa gra rodzinna „Trzy po trzy”, zajęcia taneczne w plenerze oraz mniej liczna niż dawniej liczba uczestników – Muzeum Narodowe we Wrocławiu i oddziały zapraszają na „Wakacje w Muzeum” w nowej rzeczywistości epidemiologicznej.

Cykl „Zarezerwuj stolik” odbywać się będzie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Etnograficznym. Aby zapewnić wszystkim uczestnikom i pracownikom bezpieczeństwo każda rodzina rezerwuje stolik warsztatowy, przy którym będzie przygotowany indywidualny zestaw warsztatowy – do zabrania po spotkaniu.

Cykl „Zarezerwuj stolik w Pawilonie”

  • wtorki o godz. 12:00 
  • zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat
  • wstęp z biletem za 3 zł 
  • zapisy na tydzień przed wydarzeniem: tel. 71 712 71 81 lub

Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych. Dokładamy wszelkich starań, by w nowej, wirusowej rzeczywistości nie rezygnować ze spotkań warsztatowych, z jednoczesnym zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dlatego zajęcia odbywają się w szczególnej formule: każda rodzinna para rezerwuje stolik warsztatowy, przy którym będzie przygotowany indywidualny zestaw warsztatowy – do zabrania po spotkaniu. Maksymalna liczba uczestników: 5 dzieci + rodzic/opiekun.

7 lipca (wtorek) – Lancelocie, czas na piknik!

Rycerze Okrągłego Stołu w parku rzeźby przy Pawilonie Czterech Kopuł zapraszają! Brakuje tylko króla Artura, ale spokojnie, zapewne przybędzie na zorganizowane przez nas działania.

 

14 lipca (wtorek) – Danie dnia: dialog

Gdy zamykają się drzwi za ostatnim zwiedzającym… no właśnie, co wtedy? O czym gawędzą kolory i czy zamieniają się miejscami, gdy nie patrzymy? Czy obrazy stroją do siebie miny? Kto tu się lubi, a kto trwa w sporze? Śledząc nastrój poszczególnych zakątków wystawy, podsłuchamy dialogów barw, wyznań plam i zwierzeń konturów.

 

21 lipca (wtorek) – Skrzydła

Już samo słowo skrzy się i rozpościera. Przenikają się w nim głoski jak kolory piór. Ptasie, owadzie, skrzydła motyli. Czy da się ich barwy i trzepot uchwycić w obrazie lub zakląć w rzeźbie? Przyjdźcie. Pofruniemy.

 

28 lipca (wtorek) – Działanie na trawie

Pawilon Czterech Kopuł otaczają rzeźby. Znasz naszych rycerzy? Widziałeś ptaki? A stojące na baczność postacie? Odpoczywając na trawie, zastanowimy się, jakie jeszcze rzeźby mogłyby zaistnieć w tym miejscu.

 

4 sierpnia (wtorek) – Bujanie w obłokach

Jak szybko płyną chmury? Czy dobrze je widać zza przeszklonego sufitu? Czy mogą mieć abstrakcyjne kształty? W trakcie spotkania poznamy niebo od artystycznej strony!

 

11 sierpnia (wtorek) – Danie dnia: abstrakcja na gorąco

Gdzie w obrazach płyną rzeki, czy słychać w nich deszcz, pomruk dna oceanu i co nucą mijające się na nich wieloryby? Dziś w menu: inspiracje prosto z natury, wykwintne kształty, soczyste kolory.

 

18 sierpnia (wtorek) – Hałas? Cisza? Dźwiękowa mapa sztuki

Wsłuchiwanie się w dźwięki muzeum, rozpoznawanie tych wszystkich elementów, które są nam znane, poznawanie tych, które są dla nas tajemnicą. W trakcie spotkania obejrzymy obrazy ukazujące miasto, następnie spróbujemy stworzyć dla nich akustyczną interpretację.

 

25 sierpnia (wtorek) – Danie dnia: chłodna abstrakcja

Prostokąt nieba i te wielkie koliste świecidła, które zamieniają nam dzień z nocą. Kopnięte kwadraty, kapryśne deltoidy. Jakie smaki uda się z tego ułożyć? W menu na dziś niebieskie romby i czerwone koła obficie przyprawione wyobraźnią artystów.

 

II. Cykl „Trzy po trzy”

Wakacyjna bezkontaktowa gra Trzy po trzy to zaproszenie do rodzinnego spaceru między Pawilonem Czterech Kopuł, Muzeum Narodowym i Muzeum Etnograficznym. W każdym z nich znajdziecie kody QR, a pod nimi zadania, intelektualne wyzwania, a nawet małe prowokacje artystyczne dotyczące dzieł z naszych kolekcji. Zapraszamy na QR-spacer, którego efektem będzie powakacyjna galeria online wybranych prac nadesłanych przez uczestników.

Szczegóły 1 lipca na mnwr.pl

 

 

Galeria

Powiązane wydarzenia