Zdjęcie wydarzenia Spektakl: Walizka – Teatr Ekstrawersja

Spektakl: Walizka – Teatr Ekstrawersja

„Któregoś dnia Francuz Michel Leleu wyszedł z domu i poszedł do muzeum. Znalazł tam walizkę swego ojca, choć ojciec wcale jej tam nie zostawił.

„Któregoś dnia Francuz Michel Leleu wyszedł z domu i poszedł do muzeum. Znalazł tam walizkę swego ojca, choć ojciec wcale jej tam nie zostawił. Ten niezwykły przypadek opisały gazety”.

„Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk to sztuka, która powstała na bazie opisanej historii, którą przeczytaliśmy, pokochaliśmy i postanowiliśmy Wam pokazać. Nie ma co ukrywać. Przyjdzie nam zmierzyć się z historią. Być może, dzięki groteskowej narracji spektaklu, spojrzymy na to, co działo się w pierwszej połowie XX wieku z innej perspektywy. Może pozwoli nam ona odkryć to, co jako społeczeństwo wyparliśmy lub włożyliśmy w pewne ramy, czasami zbyt ciasne… Przenieśmy się wspólnie do Paryża.

Wyjdźmy z domu i wraz z Fransua Żako rozejrzyjmy się po okolicy, pójdźmy do kawiarni, do muzeum. Otwórzmy się na to, co jest wokół nas. Zatrzymajmy się też nad tym, co było. Jak ten „spacer” wpłynie na Fransua? A jak na nas i na nasz bagaż? Szabadabada szabadabada tababada... Fransua Żako | Janusz Stańkowski Narrator | Roman Meleshko Żaklin | Karolina Konik Przewodniczka | Katarzyna Michnicka Poeta Bruno | Grzegorz Zięba Pantofelnik | Grzegorz Zięba.

Reżyseria: Karolina Konik Asystent reżysera: Grzegorz Zięba Scenografia: Karolina Konik Światło i dźwięk: Martyna Kwiatkowska Kostiumy: Karolina Konik Charakteryzacja: projekt: Paulina Frukacz; wykonanie: Martyna Kwiatkowska, Katarzyna Michnicka Bilety: 25 zł www.ekobilet.pl/ekstrawersja Miejsce: PPM Zajezdnia / Legnicka 65 Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS. Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szczegóły wydarzenia:
ekobilet.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia