Warszawska Orkiestra Sentymentalna w Starym Klasztorze

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w szlagierach przedwojennej Warszawy.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w szlagierach przedwojennej Warszawy. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie nas inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybieramy to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonujemy zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”.

W maju 2017 roku debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla naszego debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016. Ich dyskografia w ostatnim czasie dynamicznie się rozszerza, już dwa miesiące po premierze drugiego albumu „Tańcz mój złoty”, na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy” w naszym wykonaniu.

Starali się zaaranżować i nagrać wybrany przez siebie repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej. Chcemy by nasze kolędy były swoistym akompaniamentem towarzyszącym wspólnemu, rodzinnemu kolędowaniu. W listopadzie 2018 roku oddali w Wasze ręce album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które tam znajdziecie, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.

Utwory te potraktowaliśmy sentymentalnie, tanecznie i lekko, tak, by służyły radosnemu świętowaniu.

Skład zespołu:

  • Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
  • Lena Nowak - klarnet, śpiew
  • Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
  • Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew
  • Jakub Fedak - wibrafon
  • Łukasz Owczynnikow - kontrabas
  • Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara.

Bilety:

  • 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
  • bilety ulgowe (studenci/uczniowie): 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu

Galeria

Powiązane wydarzenia