Warsztaty: Programowanie i elektronika dla dzieci

Płytki Arduino można programować w Scratchu i na tym właśnie będą opierać się nasze warsztaty.

Organizatorzy zapraszająuczniów w wieku 8-14 lat na godzinne zajęcia z programowania i elektroniki! Zajęcia stanowią formę otwartej prezentacji dla każdego kto chciałby wziąć udział w kursie semestralnym. Scratch i Arduino dla każdego: Scratch to program, w którym można samodzielnie od podstaw tworzyć gry, animacje i programy komputerowe.

W Scratchu programować może każdy, bez względu na wiek i doświadczenie. Arduino z kolei powstało, żeby ułatwić elektronikom tworzenie nowych projektów. Dzięki Arduino łatwo, szybko i przyjemnie możemy zbudować działające urządzenia, wynalazki, czy roboty.

To nie będą zwykłe zajęcia ze Scratcha! Płytki Arduino można programować w Scratchu i na tym właśnie będą opierać się nasze warsztaty. Pomówimy o tym jak działa prąd stały, jak „myślą” urządzenia elektroniczne i jak je zaprogramować. Wszystko w atmosferze zabawy i nauki przez praktykę!

W ciągu godziny uczestnicy dowiedzą się jak działa analogowy kontroler  do gry i zaprogramują go tak żeby móc sterować postacią w wybrany przez siebie sposób. Zajęcia są doskonałym kolejnym krokiem rozwoju dla każdego kto już uczył się LEGO Robotyki, albo Scratcha, ale doświadczenie nie jest wymagane. Zaczynamy od podstaw. Uczymy się umiejętności przydatnych dla każdego kto myśli o ścisłym fakultecie w szkole średniej, maturze z matematyki, fizyki lub informatyki, a nawet studiowaniu na politechnice.

Gdzie i kiedy? W czwartek 19.09 na Legnickiej 65 (SEKTOR3) 👉16:30-17:30 - grupa młodsza 8-11 lat 👉18:00-19:00 - grupa starsza 11-14 lat kontakt telefoniczny: 723 663 700.

Koszt udziału: Liczba miejsc na warsztatach jest uzależniona od ilości komputerów. W związku z tym udział w warsztatach kosztuje symboliczne 10 zł. 

Szczegóły wydarzenia:
mimir.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia