Zdjęcie wydarzenia Webinar: Praktycy Kultury: Aspekty zrównoważonego budownictwa [online]

Webinar: Praktycy Kultury: Aspekty zrównoważonego budownictwa [online]

Ekologia kultury to nie tylko działania edukacyjne i programowe, czy też zmiany w codziennych praktykach to także praca z infrastrukturą.

Ekologia kultury to nie tylko działania edukacyjne i programowe, czy też zmiany w codziennych praktykach to także praca z infrastrukturą i administrowaniem zasobami.

Czy miejsce naszej aktywności naprawdę jest zielone? Jakie rozwiązania wprowadzić, by stało się bardziej przyjazne środowisku?

Czym jest zrównoważone budownictwo i co oznacza błękitna i zielona infrastruktura? 20. i 21. kwietnia zapraszamy na dwudniowy webinar, dzięki któremu pozyskacie wiedzę z zakresu budownictwa zrównoważonego i jego certyfikacji, relacji pomiędzy człowiekiem i zielono-niebieską architekturą oraz założeń gospodarki w obiegu zamkniętym.

Zajęcia skierowane są do osób, które już posiadają już podstawowy poziom wiedzy na temat ekologizacji jednostek kultury wiedzą m.in. jak zorganizować eko biuro i stawiają na zieloną edukację.

Dodatkowo otrzymacie również materiały wyjściowe prezentację zawierająca najważniejsze źródła wiedzy, odnośniki do wartościowych publikacji i narzędzi. Spotkamy się 20. i 21. kwietnia na platformie MS Teams.

Cena za dwudniowe zajęcia oraz materiały dodatkowe wynosi 99 złotych brutto. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zgłoszeń na adres do dnia 18. kwietnia.

Co w programie

  • 20.04, 10.00-11.30 na MS Teams - czym jest budownictwo zrównoważone? - jaki jest wpływ budynku na człowieka? - jaki jest cykl życia budynków? - założenia gospodarki o obiegu zamkniętym - dekarbonizacja budownictwa założenia i strategie -efektywność energetyczna założenia i strategie
  • 21.04, 10.00-13.00 na MS Teams - systemy oceny budynków zrównoważonych na świecie i w Polsce - praktyczne przykłady zielonych budynków w Polsce - cechy zielonych budynków - design dla zrównoważonego budownictwa case study Webinar poprowadzą ekspertki z Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa (PLGBC):

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

  • tags #zostanwdomu
    online

Galeria

Powiązane wydarzenia