Wydarzenie odwołane. Wieczór z Branfordem Marsalisem w NFM

Branford Marsalis, uznany saksofonista noszący tytuł NEA Jazz Master, wyróżniony trzema nagrodami Grammy i nominacją do Tony Award.

Wydarzenie odwołane. 

Na swoim najnowszym albumie The Secret Between the Shadow and the Soul Branford Marsalis Quartet bada granice muzycznej przygody i spójności zespołu. Rezultatem jest album pełen gracji i blasku, łączący piękne i subtelne dźwięki ballady z płyty Eternal z 2004 r. z ekstatycznymi kontrastami chwalonego przez krytyków Braggtown. Innymi słowy: być może jest to najbardziej wysublimowane osiągnięcie Branford Marsalis Quartet.

Branford Marsalis, uznany saksofonista noszący tytuł NEA Jazz Master, wyróżniony trzema nagrodami Grammy i nominacją do Tony Award, jest jednym z najbardziej szanowanych muzyków naszych czasów. Nieustająco rozwija swoje umiejętności jako instrumentalista, kompozytor i szef wytwórni Marsalis Music, którą założył w 2002 r. W 1986 r. artysta stworzył własny kwartet i od zawsze (mimo kilku małych przerw we wczesnych latach działalności zespołu) traktował go jako główny środek wyrazu. Członkowie Branford Marsalis Quartet są znani z umiejętności telepatycznej komunikacji między sobą, dużego zasobu muzyki bogatej w ekspresyjne melodie i prowokujące formy oraz niezrównanego ducha obecnego zarówno na koncertach, jak i w nagraniach. Kwartet od dawna jest uznawany za standard, według którego mierzona jest jakość innych zespołów tego rodzaju.

Branford Marsalis zyskał uznanie dzięki pracy z Jazz Messengers Arta Blakeya i kwintetem Wyntona Marsalisa we wczesnych latach 80. Następnie występował i nagrywał z jazzowymi gigantami: Milesem Davisem, Dizzym Gillespiem, Herbiem Hancockiem i Sonnym Rollinsem. Współpracował także z artystami reprezentującymi inne style muzyczne, m.in. ze Stingiem, Grateful Dead i Bruce’em Hornsbym. Jego szerokie zainteresowania znajdują odzwierciedlenie w poszukiwaniach z dziedziny filmu, radia i telewizji. Na początku lat 90. przez dwa lata Branford Marsalis był dyrektorem muzycznym The Tonight Show z Jayem Leno. Artysta grał także w popularnych filmach: Wyrzuć mamę z pociągu i Szkolne oszołomienie, napisał muzykę do filmu Czarny blues i innych produkcji oraz był gospodarzem programu konsorcjalnego Jazz Set National Public Radio.

źródło: NFM

Wykonawcy:

Branford Marsalis Quartet
Branford Marsalis – saksofon
Joey Calderazzo – fortepian
Eric Revis – kontrabas
Justin Faulkner – perkusja

Program:

An Evening with Branford Marsalis

Galeria

Powiązane wydarzenia