Wojtek – Wu- Zieliński „Mazak, papier, ołówek”

Galeria ilustracji i komiksu „Tymczasem prezentuje wystawę „Mazak, papier, ołówek” Wojtka - Wu - Zielińskiego.

Galeria ilustracji i komiksu „Tymczasem prezentuje wystawę „Mazak, papier, ołówek” Wojtka - Wu - Zielińskiego.

Wojtek-Wu-Zieliński, rocznik 86, filozof, konserwator sztuki, rysownik, członek ZPAP, lokalny aktywista – współzałożyciel galerii Czorno Izba w Gliwicach, inicjator i współorganizator festiwalu Szum na Wodnej, prowadzi warsztaty komiksowe i walczy o dobre warunki dla archiwalnych zbiorów komiksowych, aktualnie powołuje do życia KWK – Kopalnię Wspaniałych Komiksów.

Współpracuje z scenarzystami: Pawłem Kicmanem, Kubą Ryszkiewieczem, Michałem Olechem, Andrzejem Włudeckim, Kamilem Drążkiewiczem, Elżbietą Łapczyńską, Pedrem Behneckem, Hubertem Chironem. Brak szczęścia do współpracy z wydawcami zmotywował go do działalności selfpublishingowej oraz nietypowych rodzajów publikacji jak np. w formie wlep. Prowadzi funapege Wojtek Rysuje. A to wszystko dzieję się przy cudownych dźwiękach z kolekcji płyt winylowych.

Na wystawie będzie można zobaczyć oryginalne plansze, szkice, obiekty (m. in. komiks z soundtrackiem) i instalacje (z wykorzystaniem aplikacji Aativive) związane ze sztuką komiksu z ostatnich dwóch lat działalności. Oprócz tego, specjalnie na wrocławską wystawę i z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej,  wraz z Pawłem Kicmanem, Kubą Ryszkiewieczem, Michałem Olechem, Andrzejem Włudeckim rysownik przygotował cztery jednoplanszowe komiksy, które będą bezpłatnie dostępne w formie wlepek.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20.09.2019 o godzinie 19.00.

Wystawa będzie otwarta do 13.10.2019, wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia:
zamek.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia