Wokół wrocławskiego Rynku – bezpłatny spacer rodzinny

Spacer rodzinny dla tych, którzy uwielbiają słuchać legend i anegdot, w których baśniowe opowieści mieszają się cudownie z prawdziwą historią miasta.

Organizatorzy zapraszają na bezpłatne wycieczki rodzinne po Wrocławiu organizowane i prowadzone przez przewodników ze Stowarzyszenia TUiTAM.

Spacer rodzinny dla tych, którzy uwielbiają słuchać legend i anegdot, w których baśniowe opowieści mieszają się cudownie z prawdziwą historią miasta. Dlaczego anioły siedzące na ratuszu zasłaniają uszy? Kiedy i w jaki sposób pojawił się niedźwiadek malajski? Dlaczego nad wejściem do jednej z kamienic siedzi złoty pies? Gdzie kiedyś stała waga miejska, a gdzie klatka wariatów?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania poszukamy na dawnych planach miasta, w ciekawych historiach, a także w legendach! Spacer dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. UWAGA: Obowiązują zapisy.

Miejsce spotkania: ul. Szewska, plac przy kościele św. Marii Magdaleny (przy fontannie z piłkami) Start: godz. 11.00 Serdecznie zapraszam także na pozostałe wakacyjne wycieczki rodzinne organizowane i prowadzone przez przewodników ze Stowarzyszenia TUiTAM. Wycieczki skierowane są do mieszkańców Wrocławia, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Odbywają się przez całe wakacje w piątki o 18.00 i w soboty o 11.00. Na wycieczki obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny. Projekt finansowany przez Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Informacje i harmonogram wycieczek na https://www.facebook.com/stowarzyszenieTUiTAM/

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia