„Wrocław literacko i filmowo" – bezpłatna wycieczka

Stowarzyszenie Podróżników TUiTAM oraz ART HOTEL zapraszają serdecznie na wydarzenia w ramach projektu dofinansowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego

Stowarzyszenie Podróżników TUiTAM oraz ART HOTEL zapraszają serdecznie na wydarzenia w ramach projektu dofinansowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego Wrocław Strona po stronie.

W ramach projektu realizowane są spotkania literackie z autorami wrocławskimi i dolnośląskimi – tak zwana Art Academy – oraz odbywają się bezpłatne spacery literackie połączone z czytaniem fragmentów dzieł literackich dawnych i współczesnych poetów i pisarzy związanych z naszym regionem.

Organizatorzy zapraszają na bezpłatny spacer śladami ekranizacji utworów literackich„Wrocław literacko i filmowo",  podczas którego pokażemy miejsca realizacji filmów na podstawie powieści, opowiadań, nowel i biografii.

Są to ulice, place, kamienice, obiekty i zaułki położone w Rynku i jego okolicach. W trakcie wędrówki opowiemy o realizacji kilkunastu filmów i seriali, m.in. „Sługi boże", "Strachy", "Popiół i diament", „Lalka", „Niemcy", „Bułeczka", „Fantom", „Zaraza", „Uciec jak najbliżej".

Spacer poprowadzą Małgorzata Urlich-Kornacka i Bogdan Bernacki, pasjonaci filmów wrocławskich i dolnośląskich. 20.09.2019 (piątek), godz. 19.00. Spotkanie na placu przy kościele św. Marii Magdaleny, ul. Szewska (fontanna

Zapisy. 

Szczegóły wydarzenia:
przewodnicy.org

Galeria

Powiązane wydarzenia