Zdjęcie wydarzenia Wrocław Stare Miasto - spacer z przewodnikiem w j. polskim - Walkative! Tour

Wrocław Stare Miasto - spacer z przewodnikiem w j. polskim - Walkative! Tour

Wrocław to miasto, którego herb składa się aż z 5 różnych części, a każda z nich odzwierciedla inny okres w historii miasta. Przez wieki Wrocław wielokrotnie przechodził z rąk do rąk: jego założycielem był Czech, potem miasto zostało zdobyte przez Polaków, znów przeszło we władanie czeskie a następnie razem z Czechami przeszło w ręce austriackie. Od Austriaków przejęły je Prusy, które następnie stały się częścią Niemiec, a te z czasem pod rządami Hitlera przerodziły się w niesławną III Rzeszę. I wtedy zaczęła się II wojna światowa, w wyniku której miasto znów znalazło się na terytorium Polski.

Historia Wrocławia to niezwykle skomplikowany proces. Ze względu na wszystkie zmiany, które przez wieki we Wrocławiu zachodziły oraz fakt, że miasto leży w samym sercu Europy brytyjski historyk Norman Davis nazwał je kiedyś europejskim mikrokosmosem. Powiedział także, że wszystko co kiedykolwiek wydarzyło się na Starym Kontynencie miało swoje odzwierciedlenie właśnie tutaj, we Wrocławiu. Wybierzcie się z nami na spacer urokliwymi ulicami miasta podziwiając jego najważniejsze zabytki, niemych świadków długiej i skomplikowanej historii. Wrocław niewątpliwie stanowi klucz do zrozumienia meandrów historii Europy. Dołącz do naszej wycieczki po Starym Mieście by poukładać ją sobie na nowo!

👉 Wycieczki możecie zarezerwować tutaj: ☎️ +48 513 875 814 💻 https://freewalkingtour.com/pl/tours/wroclaw-stare-miasto/ 📍 Spotykamy się przy pomniku Aleksandra Fredry na Rynku Głównym.

👉 Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie! Wycieczki działają w naszej stałej formule “free tours” - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji.

Natomiast prosimy o nie jedzenie popcornu na wycieczce 😉 Zapraszamy!

Szczegóły wydarzenia:
freewalkingtour.com

Galeria

Powiązane wydarzenia