Zdjęcie wydarzenia Wrocławski Teatr Pantomimy: "Tiki i inne zabawy" w reżyserii Dominiki Knapik

Wrocławski Teatr Pantomimy: "Tiki i inne zabawy" w reżyserii Dominiki Knapik

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na jeden z najlepszych spektakli ubiegłego roku "TIKI I INNE ZABAWY" w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik.

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego ma niebywałą przyjemność zaprosić na jeden z najlepszych spektakli ubiegłego roku: TIKI I INNE ZABAWY w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik. 

Dominika Knapik wyreżyserowała arcyciekawe i nieoczywiste przedstawienie, pozostające z jednej strony w artystyczno-wizualnym zawieszeniu, a z drugiej poruszające jak najbardziej bieżące problemy. „Tiki i inne zabawy” pulsują wręcz od kontekstów i nawiązań nie tylko do różnych tekstów kultury, lecz także do wielu zjawisk społecznych - Kamil Bujny, Teatr dla Wszystkich.

TIKI I INNE ZABAWY 

  • 1, 2, 3 lipca, godz. 19:00 CSP
  • Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62)

Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem jest twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej, eksplorowana pod względem jej teatralnej formy. Grupa terapeutyczna stworzona zostaje z pochodzących z różnych dramatów bohaterów Czechowa. Różne Czechowowskie typy zostają zderzone ze sobą wraz z ich wadami i trudnościami psychicznymi, z jakimi zostali „zdiagnozowani” przez twórców przedstawienia. Ze sceny usłyszymy fragmenty wszystkich dramatów Czechowa w zestawieniu z autorskimi tekstami, obrazującymi sytuację terapeutyczną. Zestawienie materiału dramatycznego i ruchowego dąży do wygenerowania na wpół formalnego, groteskowego języka, jakim zostaje opowiadana Czechowowska rzeczywistość.

UWAGA

W przedstawieniu wykorzystano światło stroboskopowe. Czas trwania: 100 minut (bez przerwy). Więcej o przedstawieniu: https://pantomima.wroc.pl/spektakle.../tiki-i-inne-zabaw/

Bilety: https://bilety.pantomima.wroc.pl/rezerwacja/termin.html...

Szczegóły wydarzenia:
pantomima.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia