Zdjęcie wydarzenia Wrocławski Teatr Pantomimy Tiki i inne zabawy

Wrocławski Teatr Pantomimy Tiki i inne zabawy

Wrocławski Teatr Pantomimy ma przyjemność zaprosić na 3 pokazy jednego z najlepszych spektakli ubiegłego roku - "Tiki i inne zabawy" w reżyserii Dominiki Knapik

Wrocławski Teatr Pantomimy ma przyjemność zaprosić na 3 pokazy jednego z najlepszych spektakli ubiegłego roku – „Tiki i inne zabawy" w reżyserii Dominiki Knapik. 

"Dominika Knapik wyreżyserowała arcyciekawe i nieoczywiste przedstawienie, pozostające z jednej strony w artystyczno-wizualnym zawieszeniu, a z drugiej poruszające jak najbardziej bieżące problemy. pulsują wręcz od kontekstów i nawiązań nie tylko do różnych tekstów kultury, lecz także do wielu zjawisk społecznych" – Kamil Bujny, Teatr dla Wszystkich. 

Twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej stają się dla twórców pretekstem do eksplorowania ich teatralnej formy. Grupę terapeutyczną tworzą różni bohaterowie z dramatów Czechowa – dochodzi do spotkania niemożliwego: Płatonow zafunkcjonuje w jednej przestrzeni zarówno z Iwanowem, jak i Raniewską („Wiśniowy sad”).

Trzy Siostry skonfrontują się z Borkinem („Iwanow”), a Szarlotta („Wiśniowy sad”) zestawiona będzie z Trigorinem („Mewa”). Te Czechowowskie typy zostają zderzone ze sobą wraz z ich wadami i trudnościami, z jakimi zostali „zdiagnozowani” przez twórców przedstawienia: depresją, chorobą dwubiegunową czy histerią, a sytuacja terapii grupowej jest środkiem do zbudowania relacji między bohaterami: „Jest to delikatny temat i nie chcemy w żaden sposób go ironizować (…).

To również tabu społeczne – na szczęście ono powoli pęka i ludzie przestają się wstydzić tego, że chodzą na terapię. W spektaklu staramy się badać ramy i konwencje teatralne, a temat traktujemy poważnie i z szacunkiem, choć jest tu też trochę dowcipu" - mówi Dominika Knapik. 

Szczegóły wydarzenia:
pantomima.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia