„Wrocławskie ZOOpowieści”

W każdym odcinku poruszane są również tematy ważne dla naszej planety, m.in. zagrożenia czyhające na rzadkie gatunki, zmiany klimatu czy przemyt i kłusownictwo.

Wrocław słynie ze swojego ogrodu zoologicznego, gdzie co roku miliony zwiedzających podziwiają gatunki z najodleglejszych zakątków świata.

O mieszkańcach ZOO, ale także i o domowych zwierzakach, z ich opiekunami rozmawia Ziemek. Ten 9-letni mieszkaniec Wrocławia jest zafascynowany światem fauny i flory, a sam o sobie mówi, że chce ratować pancerniki oraz zostać dyrektorem ogrodu zoologicznego.

W 10-minutowych filmikach pokazano m.in. tygrysy, pytony czy nosorożce, ale też poruszono istotne zagadnienia: zagrożenia czyhające na rzadkie gatunki, zmiany klimatu czy kłusownictwo.

Ziemek w towarzystwie kamery odwiedza zaś nie tylko wrocławski ogród zoologiczny, ale inne ciekawe miejsca: Hydropolis, Muzeum Przyrodnicze, lotnisko czy schronisko dla zwierząt. 

Premierowe odcinki cyklu można oglądać w każdą sobotę października o godz. 11:00 

Harmonogram emisji:

Przygoda 1. TYGRYS (3 października)

W pierwszą sobotę pokażemy Wam rodzinę sumatrzańskich tygrysów z wrocławskiego zoo. Zajrzymy do Muzeum Przyrodniczego, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się z bliska ich zębom. 

Przygoda 2. WĘŻE (10 października)

W kolejną sobotę pokażemy Wam jednego z najbardziej popularnych dusicieli – pytona królewskiego. Odwiedzimy również nasze wrocławskie lotnisko i pokażemy Wam, jak wygląda przemyt zwierząt. 

Przygoda 3. NOSOROŻEC (17 października)

W trzecią sobotę spotkamy się z wyjątkowym nosorożcem indyjskim oraz pokażemy Wam z bliska, jak wygląda ich karmienie. Porozmawiamy o ogromnym zagrożeniu dla tych zwierząt, jakim jest kłusownictwo. 

Przygoda 4. PINGWINY (24 października)

W przedostatnią sobotę spotykamy się z wyjątkowo dużą rodziną pingwinów. Wytłumaczymy Wam, co mają one wspólnego z naszym dorszem bałtyckim. Zajrzymy też do Hydropolis.

Przygoda 5. ZWIERZĘTA DOMOWE (31 października)

W ostatnią sobotę opowiemy Wam o naszych domowych zwierzakach. Odwiedzimy wrocławskie
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i dowiemy się dlaczego warto adoptować zwierzaka.

Galeria

Powiązane wydarzenia