Zdjęcie wydarzenia WrocWalk Marathon 2021

WrocWalk Marathon 2021

11 listopada 2021 r. we Wrocławiu zaplanowano trzecią edycję WrocWalk Marathon.

11 listopada 2021 r. we Wrocławiu zaplanowano trzecią edycję WrocWalk Marathon. To doskonała okazja, by z dowolnego miejsca w dowolnym czasie pokonać jedną z trzech dostępnych tras, poznać ciekawe miejsca Wrocławia a następnie odebrać pamiątkowy medal i gadżety.

W tym roku jedyną organizowaną przez Miasto Wrocław imprezą z okazji Dnia Niepodległości będzie WrocWalk Marathon. Sama idea „spaceru na medal” i wydarzenie są znane wrocławianom z lat 2018 i 2019 (w minionym roku obostrzenia związane z pandemią COVID-19 uniemożliwiły przeprowadzenie imprezy). Teraz, WrocWalk Marathon powraca w nieco innych, jesiennych okolicznościach i z nowym, patriotycznym motywem przewodnim.

11 listopada 2021 r. wszyscy chętni będą mieli możliwość zwiedzać Wrocław odwiedzając miejsca nie zawsze dostępne na co dzień; skorzystać ze specjalnych, okolicznościowych warsztatów i wydarzeń oraz wziąć udział w wyjątkowych, patriotycznych atrakcjach dodatkowych.

Uczestnicy po wcześniejszym dokonaniu zapisu odbierają mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzymują pieczątkę i mogą (wedle uznania) zwiedzić dane miejsce lub skorzystać z dodatkowych aktywności (zależnie od lokalizacji).

Czas pokonania wszystkich punktów nie jest istotny – w wydarzeniu liczy się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta. Dodatkowo, na uczestników, którzy zbiorą wszystkie, czeka na „mecie" medal – z wizerunkiem Orła Białego używanego w dwudziestoleciu międzywojennym i biało-czerwoną emalią. Wziąć udział w wydarzeniu mogą całe grupy, w tym osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych.

Do wyboru są trzy różne, tematyczne trasy: Wrocławskie Muzea i Kościoły, Trasa Sportowa (najdłuższa) oraz Trasa Rodzinna. W ramach pierwszej uczestnicy odwiedzą między innymi Muzeum Pana Tadeusza, Pałac Królewski, Arsenał Miejski, Wieżę Matematyczną, Katedrę Grekokatolicką św. Wincentego i św. Jakuba, Klasztor Bonifratrów czy Kościół Opatrzności Bożej.

Druga trasa – zdecydowanie najdłuższa – ma swoje punkty kontrolne głównie we wrocławskich parkach i wśród terenów zielonych, na przykład w Parku Grabiszyńskim, Południowym, Szczytnickim, na Wyspie Słodowej czy na Stadionie Olimpijskim.

Poza wspomnianymi trasami, przewidziano także specjalne atrakcje dodatkowe – patriotyczne inscenizacje historyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen i wystawy oraz akcje edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej.

Zapisy dodbywają się za pomocą strony internetowej wydarzenia 

Koszt pakietu startowego (mapy, komina-szalika na szyję w biało-czerwonych barwach i opaski na ramię) wynosi 20 zł od osoby. W wydarzeniu nie obowiązuje limit wiekowy, można zgłaszać się indywidualnie lub w grupach.

Na początek dostępnych jest 1400 pakietów startowych, zapisy trwają do wyczerpania zapasów lub 11 listopada rano. 

Galeria

Powiązane wydarzenia