Wszystkie jutra. Wystawa w ramach TIFF Festival 2019

Galeria Studio BWA Wrocław w ramach TIFF Festival 20190 zaprasza na wystawę, która zaprezentuje współczesnych fotografów w kontekście literatury fantastycznej.

Galeria Studio BWA Wrocław w ramach TIFF Festival 20190 zaprasza na wystawę, która zaprezentuje współczesnych fotografów w kontekście literatury fantastycznej.

„Wszystkie jutra” to wystawa gatunkowa, która jest zanurzona w przewidywaniach i fantazjach o tym, co może się zdarzać lub właśnie się wydarza, gdzieś tam na marginesie tego, co widzimy. Ekspozycja będzie refleksją nad różnymi wizjami, które czasami wychodzą setki lat do przodu, innym razem zanurzone są w świecie równoległym, zawsze jednak są zakorzenione w aktualnej rzeczywistości.

Na wystawie zobaczyć będzie można prace kilku fotografów z Polski i zagranicy, które zostaną odczytywane w kontekście wybranych tekstów literackich z gatunku science-fiction. Będzie to również okazja do zamysłu, na ile fotografia i literatura oddziałuje na siebie, zmieniając swoje pola interpretacji oraz doświadczeń i emocji patrzącego.

artyści: Omar Marques & Natalia Wiernik, Svetlana Mladenovic, Anna Tiessen, Egemen Tuncer, Adam Żądło
kuratorka: Beata Bartecka
współpraca literacka: Małgorzata Wojciechowicz

Oprowadzanie autorskie po wystawie: 5.09.2019, czwartek, godz. 18:30

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie: 6.09.2019, piątek,  godz. 18:30.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia