Wycieczka: Osiedle WuWa

Hello Poland zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem po osiedlu WuWa (kwartał ulic Wróblewskiego, Tramwajowej, Dembowskiego, Zielonego Dębu i Kopernika).

Hello Poland zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem po osiedlu WuWa (kwartał ulic Wróblewskiego, Tramwajowej, Dembowskiego, Zielonego Dębu i Kopernika).

Poznajcie atrakcję, której nie ma w przewodnikach turystycznych, a która przez architektów bezspornie uznawana jest za unikat w skali europejskiej.

Wzorcowe osiedle WuWa powstało w 1929 roku jako eksperymentalne osiedle pod względem wielkości mieszkań, technik i materiałów budowlanych. Do dziś zachowało się ono w doskonałym stanie i w sporej mierze utrzymało swoje dawne funkcje.

Chcecie się dowiedzieć, jak to możliwe, że tak duża ilość budynków powstała w zaledwie 3 miesiące? Nigdy nie mieliście okazji zobaczyć jak w dwudziestoleciu międzywojennym wyglądało idealne nowoczesne mieszkanie? Koniecznie wybierzcie się na osiedle WuWa!

Wycieczkę poprowadzi licencjonowana przewodniczka miejska, Pani Iwona Stec. Zobaczycie między innymi budynek przedszkola, które po pożarze zostało wiernie odtworzone w 2013 r. i dziś stanowi siedzibę Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.
 
Dowiecie się, dlaczego zbudowano dwupoziomowe mieszkania w Hotelu Parku – dawnym domu mieszkalnym dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw zaprojektowanego przez Hansa Scharouna. Zajrzymy też do InfoWuWa - nowo otwartego punktu informacji i spotkań. Przewodniczka oprowadzi Was także po reszcie budynków, wprowadzając zwiedzających w fascynujący świat osiedla WuWa.

Zapisy:

  • Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
  • Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
  • Cena: 35 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia