Wycieczka Walkative! PL Special: Frestung Breslau

Specjalny spacer śladami oblężenia Festung Breslau z 1945 roku. Miasto poddało się 4 dni po Berlinie i kapitulowało jako ostatnia niemiecka twierdza.

Zapraszamy na specjalny spacer śladami oblężenia Festung Breslau z 1945 roku.

„Zmierzch bogów" jak nazywają historycy ostatnie chwile III Rzeszy, upadek nazistów i zajęcie kraju przez aliantów, to bardzo dramatyczny okres, a bitwa o Wrocław była jego ostatnią. W jej wyniku ponad 70% zabudowy miasta obrócono w ruinę, a jego historia, kultura, nazwa, nawet ludność, została kompletnie zmieniona. Oblężenie Festung Breslau pod koniec II wojny światowej trwało ponad 80 dni (od 13 lutego do 6 maja 1945). Miasto poddało się 4 dni po Berlinie i było jednym z ostatnich miast niemieckich, które dalej broniły się przed Armią Czerwoną. Dlaczego miasto walczyło tak długo, chociaż nie było nadziei? Jak przygotowano Wrocław na nadchodzący kataklizm? Gdzie atakowały wojska radzieckie? Co zniszczono, a co ocalało? Jaki los spotkał mieszkańców twierdzy? Jak wyglądały walki i codzienne życie poza nimi? Na te i inne pytania odpowie nasz przewodnik Damian.

  • Spotykamy się o 14:00 pod pomnikiem Fredry.
  • Spacer potrwa 2 godziny.
  • To państwo na koniec decydujecie o cenie spaceru, zgodnie z własnym sumieniem i zadowoleniem.
  • W celu zapewnienia miejsca na liście uczestników zachęcamy do rezerwacji terminu na naszej stronie: https://freewalkingtour.com/wroclaw/tours/rodzinny-wroclaw-free-walkative-tour-po-polsku/

Do zobaczenia!

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia