Wykład: Człowiek w kontekście IV rewolucji przemysłowej

IV rewolucja cyfrowa przynosi szereg rozmaitych zmian. W istocie termin ten tylko metaforycznie odnosi się do przemysłu.

Instytut Psychologii UWr, w ramach inauguracji semestru letniego, zaprasza 25 lutego o godz. 17.00 do wysłuchania wykładu dr hab. Małgorzaty Dobrowolskiej, prof. PŚ, pt. „Człowiek w kontekście IV rewolucji przemysłowej" osadzonego w zagadnieniach psychologii pracy, organizacji i zarządzania, dotyczącego kwestii postępu technologicznego i społecznego, w szczególności IV rewolucji przemysłowej.

IV rewolucja cyfrowa, zwana w skrócie Przemysłem 4.0. przynosi szereg rozmaitych zmian. Niech nas nie zmyli nazwa P 4.0. (z ang. Industry 4.0.), bowiem w istocie termin ten tylko metaforycznie odnosi się do przemysłu. Zasadnicza część prezentacji poświęcona będzie zagadnieniom współpracy człowieka z robotem i „ewolucji” robota.

Prelegentka jest Psychologiem pracy, organizacji i zarządzania, pracownikiem akademicki Politechniki Śląskiej, profesorem nadzwyczajnym. Obecnie jest również dyrektorem Międzynarodowego Centrum Badań Interdyscyplinarnych Politechniki Śląskiej. 

Szczegóły wydarzenia:
psychologia.uni.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia