Wynton Marsalis w NFM

W przypadku Wyntona Marsalisa prawdziwe wydają się być słowa It don’t mean a thing if it ain’t got that swing. Artysta mówi, że nie ma znaczenia, na który okres z historii jazzu spojrzymy, duch swingu zawsze jest obecny. Jest samoodnawialny, ponadczasowy, nie ulega modom, nie starzeje się. U jego podstaw leży chęć współpracy artystycznej z otaczającymi ludźmi. Wszystkie te cechy swingu charakteryzują Swing Symphony.

Koncert będzie podróżą przez historię jazzu, w której legendarny wirtuoz trąbki, kompozytor i charyzmatyczny lider, Wynton Marsalis, łączy kierowaną przez siebie Jazz at Lincoln Center Orchestra z jedną z czołowych polskich orkiestr symfonicznych – NFM Filharmonią Wrocławską. Koncert będzie hołdem dla ducha swingu: od ragtime’u i mambo, do bebopu i afro-amerykańskiej muzyki religijnej. Publiczność będzie miała możliwość usłyszeć wirtuozów jazzu w wielkim, wspólnym muzycznym świętowaniu.

Wykonawcy:

Wynton Marsalis – trąbka, dyrektor artystyczny projektu

Jazz at Licoln Center Orchestra

NFM Filharmonia Wrocławska

Bilety w cenie: VIP – 250 zł z dostępem do VIP Room/ 200zł bez dostępu / I kat. - 150 zł / II kat. - 120 zł / III kat. - 90 zł.

Materiały organizatora.

Galeria

Powiązane wydarzenia