Wystawa czasu epidemii online: „A Kysz!”

Na wystawie możemy zobaczyć prace artystów z okresu kwarantanny. Powstawały one w domach twórców, w atmosferze odosobnienia.

Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej prowadzona jest od 2009 roku przez Stowarzyszenie Świat Nadziei przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu. Zajmuje się prezentowaniem i  promowaniem sztuki, którą tworzą osoby z niepełnosprawnością umysłową i z zaburzeniami psychicznymi. Osoby te mogą liczyć na wsparcie i integrowanie się z innymi osobami. Podopieczni stowarzyszenia przez ostatnich kilka miesięcy nie mogli wspólnie tworzyć, jednak mimo to udało się stworzyć wystawę, którą każdy artysta przygotowywał ze swojego domu.

Wystawa przepędzająca pandemię

Na wystawie możemy zobaczyć prace artystów z okresu kwarantanny. Powstawały one w domach twórców, w atmosferze odosobnienia i często w sposób bezpośredni nawiązują do otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Na wystawie są dostępne również: autorskie teksty, notatki, rysunki i fotografie, które są efektami współpracy i konsultacji twórców art brut i osób współpracujących z Pracownią i Galerią. 

A Kysz! to okrzyk, który ma przegonić pandemię, jest nawiązaniem do mitycznych prób przepędzenia złego. Odwołuje się również,do tego, że na całym świecie zło przeganiało się strasznymi wizerunkami, maskami, sztuką, muzyką oraz rytuałami. 

Gdzie można zobaczyć pandemiczną wystawę?

Wystawa „A Kysz!” powstała w pomieszczeniach Galerii i Pracowni ArtBrut, jednak, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa, prace artystów można zobaczyć online, na stronie Galerii ArtBrut.

Wystawę można odwiedzić w sieci do 30 lipca 2020 r. Opiekunem artystycznym wystawy jest Jacek Zachodny.

Galeria

Powiązane wydarzenia