Wystawa fotograficzna Kacper Zaradkiewicz „Hotel Cabana”

Wystawa ma na celu przekazać emocje i uczucia, których trudno było doświadczyć w tym roku.

Wystawa ma na celu przekazać emocje i uczucia, których trudno było doświadczyć w tym roku. Moją pracą chciałbym przenieść widza w beztroską oraz niecodzienną wakacyjną podróż udokumentowaną w charakterystyczny i specyficzny sposób.

Chciałbym żeby widz po obejrzeniu wystawy czuł się odprężony, zafascynowany, oderwany od rzeczywistości, żeby mógł odpocząć  i złapać oddech po ciężkim dla nas roku. Zdjęcia przeze mnie wykonane, pod względem technicznym są proste i minimalistyczne. Najważniejszym dla mnie aspektem jest perfekcyjny i przemyślany kadr. Staram się jak najmniej ingerować komputerowo w stworzone przez siebie obrazy. Tematyką zdjęć występujących w projekcie jest fotografia artystyczna. Jest to dziedzina sztuki wykorzystująca techniki fotograficzne jako medium artystyczne.

Treść zahacza także o dokument. Wspólną cechą tego zbioru fotograficznego są zasady których trzymam się od pracy dyplomowej i w pewien sposób definiują tworzoną przeze mnie sztukę. Robiąc zdjęcie mam zamiar uchwycić ciekawy moment i wyrwać go z rzeczywistości, umożliwia mi to: geometria, kąty, kolorystyka, gra światłem, estetyka  i wycinki architektoniczne.

Cała praca została stworzona podczas wakacyjnych wyjazdów  poza granice naszego kraju. Projekt ten trwał około 4 lat i obejmuje w większości rodzinne wakacje.

Uważam że miejsca, budynki oraz samo otoczenie są ważne lecz całokształt tworzą razem z moim punktem widzenia i pomysłem na daną fotografie . Moja  praca dyplomowa na której pokazywałem Elbląg, poprzez ciekawe kadrowanie otaczającej mnie rzeczywistości , udowodniła mi że  mieszkaniec mojego rodzinnego miasta nie potrafi często rozpoznać znanego sobie miejsca i stwierdza że wszystko to co przedstawia fotografia widzi po raz pierwszy. Dzięki temu uzyskuję zamierzony efekt zaskoczenia i przedstawiam nowe spojrzenie na dobrze znane nam miejsca. W swoich pracach zwracam uwagę często na przedmioty czy architekturę której na co dzień nie poświęcamy za dużo czasu ani nie postrzegamy tego za sztukę.

Ja natomiast staram się widza zaciekawić tymi obiektami przedstawiając swoje postrzeganie świata i pokazanie ciekawych dla mnie obrazów.

Na koniec chciałbym podziękować za umożliwienie mi pokazania mojego kilkuletniego projektu. Chcę państwu zaprezentować również nowe spojrzenie na turystykę . Nie chodzi tylko o zwiedzanie muzeów, próbowanie nowych dań i leżenie na plaży ale także o zagłębienie się w atmosferę danego miejsca, spróbowania innego rytmu życia, nowego otoczenia. Dzięki temu moim zdaniem możemy dogłębnie poznać wybrany przez nas rejon wypoczynku.

Kacper Zaradkiewicz „Hotel Cabana” 

Wystawa fotograficzna  

Ekspozycja hol, 1 piętro.

Szczegóły wydarzenia:
zamek.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia