Wystawa fotograficzno-malarska Martwe Krajobrazy

Martwe Krajobrazy wystawa fotograwiczno-malarska Arek Pisarek Monika Ćma Czarno-biała fotografia w połączeniu z detalem malarskim, współistnienie realizmu.

Martwe Krajobrazy wystawa fotograwiczno-malarska Arek Pisarek Monika Ćma Czarno-biała fotografia w połączeniu z detalem malarskim, współistnienie realizmu z wewnętrznym krajobrazem emocji. „Martwe Krajobrazy" to cykl 15 zdjęć, na których obrazujemy tematykę rozstania: straty/utraty kogoś bardzo bliskiego i przede wszystkim emocji z tym związanych. Rozstanie rozumiane w sensie powolnego umierania w nas idealnego wyobrażenia drugiej, bliskiej osoby.

Miłość uznana za nierozerwalną część nas samych nagle zostaje z nas wyrwana a z wszechogarniającej pustki rodzi się chaos emocji. Niemoc w pogodzeniu się, że to co wydarzyło się już nie powróci i nigdy nie będzie tak jak dawniej. Czas kiedy jeszcze nosimy w sobie żywe wspomnienia i radosne chwile, które gniją i dezintegrują ciało od środka. Zagubienie w codziennych czynnościach potęgujących się do miana najtrudniejszych i pozbawionych sensu. Marzenia o powrocie mieszają się z poczuciem pustki i rozgoryczenia.

Wizja cudownej przyszłości odeszła wraz z drugą osobą. Bohaterka szuka przestrzeni/ możliwości, gdzie choć na chwile może zapomnieć o przygniatającym ją poczuciu straty. Miota się z powracającymi wciąż ze zdwojoną siłą wspomnieniami, zatraca się i gubi między fałszywymi obrazami siebie. Projekt porusza tematykę przedmiotowego traktowania, upodmiotowienia. Bezwzględna i wiecznie głodna paszcza konsumpcjonizmu wchłaniająca wszystkie ludzkie uczucia.

Sprowadza człowieka do postaci manekina, który po użyciu nadaję się tylko i wyłącznie do utylizacji. Miłość powodująca utratę gruntu pod nogami, która również w konsekwencji doprowadza nas do podania w wątpliwość obrazu nas samych. Inspiracje czerpane były ze swoich własnych przeżyć, obserwacji, ale również i snów.

Wernisaż: 21.02.2019 godz. 18.00 Winoteka Italian Wine Bar ul. Kiełbaśnicza. 2 Wystawa będzie dostępna do oglądania przez 3 tygodnie.

Galeria

Powiązane wydarzenia