Wystawa czasowo zamknięta. Wystawa: „Nie pozwól mi utracić kolorów” w Hydropolis

Uwaga Hydropolis od 12 do 25 marca jest nieczynne.

Rafy koralowe są jednym z najbardziej bioróżnorodnych ekosystemów na świecie. Choć stanowią mniej niż 1% powierzchni mórz i oceanów, to są siedliskiem życia dla ok. 25% zwierząt morskich. Istnienie raf koralowych jest dziś zagrożone. Szkodzą im nie tylko zmiany klimatyczne, ale także działalność człowieka.

Na problem zanikania raf koralowych uwagę zwraca Hydropolis, wrocławska atrakcja turystyczna w całości poświęcona wodzie. Swetry z ciucholandów, włóczki, wełna i odpady pleksi – wszystko to posłuży do stworzenia wystawy „Nie pozwól mi utracić kolorów”, którą od soboty, 8 lutego 2020 r., będzie można oglądać w strefie wystaw czasowych. Fragment rafy koralowej zostanie stworzony dzięki wykorzystaniu materiałów z recyklingu, a użycie tego surowca nie jest przypadkowe. Przemysł odzieżowy, zaraz po petrochemii, to drugi największy „truciciel” na świecie. W głębiach Hydropolis pojawi się światło UV oświetlające wystawę, co doda życia koralowcom. Intrygującą instalację uzupełnią materiały multimedialne.

Goście zobaczą m.in. filmy nakręcone w Akwarium Gdyńskim i informacje o wrażliwości ekosystemów raf koralowych, materiały wideo przybliżające problem nadprodukcji odzieży, zanieczyszczeń wytwarzanych przez przemysł odzieżowy i jego wpływ na oceany.

Na otwarciu wystawy w sobotę, 8 lutego 2020 r. obecna będzie jej autorka Linda Lemon, która przygotowała specjalne warsztaty dla dzieci. Artystka zdradzi kilka technik na wyplatanie futrzastych ukwiałów, korali glonów, rozgwiazd czy ryb. Każdy z uczestników zajęć może zostać współautorem – samodzielnie wykonane elementy rafy koralowej z odzieży staną się częścią wystawy. Warsztaty nie wymagają zapisów ani zbiórki o konkretnej godzinie. Wszystkich zainteresowanych zajęciami zapraszamy do strefy wystaw czasowych w sobotę od godz. 10.00 do 15.00.

Szczegóły wydarzenia:
hydropolis.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia